Élre állt a DEAC
2019.10.28 | 11:59
Élre állt a DEAC Fontos mérkőzésre utazott a Gyulai Amazonok együttese Debrecenbe, ahol két jó formában lévő csapat találkozott egymással a női NBI-es futsal bajnokság 7. fordulójában. A hazai debreceni alakulat a bajnoki év kezdete óta jól szerepel, míg a gyulai csapat minden együttes orra alá tud borsot törni hétről hétre. Ennek megfelelően nyílt sisakkal kezdték a találkozót a csapatok, függetlenül attól, hogy a gyulai együttes egyik tehetséges játékosa, Balogh Noémi a bemelegítésnél sérülést szenvedett, így rá nem számíthatott Molnárné Irénke a mérkőzésen, 2 cserével kezdte meg a találkozót a fürdővárosi alakulat. _S8I2735 A játék első harmadát a vendéglátók irányították, sorra veszélyeztették Palócz Mónika kapuját, azonban a gyulai kontrákban és támadásokban is bőven akadt veszély a debreceni kapu előtt. Tóth Nóra a mérkőzés 13. percében fejezett be egy kontra támadást, de sokáig nem örülhettek Üveges Katáék, hiszen Bálint Rebeka egy látványos gyulai akciót góllal fejezett be a 14. percben. 5db5728cadc46 Az első játékrészben döntetlennel fordultak a csapatok, a játék képe pedig nem változott a második félidőben sem. A csapatok felváltva veszélyeztették a kapukat, az első 8 percben Fülöp Diánáék előtt adódtak ziccerek, gól azonban a hazai oldalon a 30. percben Krascsenics Csilla révén született meg egy átlövést követően. A találat után is lelkesen védekeztek a gyulaiak, sőt, a támadásokra is jutott erejük, de a végjátékot mentálisan a hosszabb paddal rendelkező DEAC bírta. 40 mp-el a vége előtt 3:1-ben vihették kapura Sovány Lizáék a labdát, de az elcsípett játékszert végül egy gyors kontrával Üveges Katalin jutotta Palócz Mónika hálójába a labdát, így beállított a kétgólos győzelmet. Screenshot_2019-10-28 Futsal Hungary Futsal MagyarországDEAC – Gyulai Amazonok 3-1 (1-1) Debrecen, Debreceni Egyetemi Sportaréna Vezette: Forgács – Szűcs L - Harmati DEAC: Kósa Viktória, Horváth Viktória, Üveges Katalin, Vaskovets Mariia, Krascsenics Csilla Csere: Horváth Petra, Fekete Gabriella, Tóth Nóra, Tóth Renáta, Pócsik Lívia, Czégény Zsuzsánna, Böröczky Szilvia Gyulai Amazonok: Palócz Mónika, Sovány Liza, Bálint Rebeka, Fülöp Diána, Molnár Ágnes Csere: Mázik Flóra, Szerb Katalin, Palócz Hajnalka, Balogh Noémi Gólszerzők: Üveges Katalin, Tóth Nóra, Krascsenics Csilla illetve Bálint Rebeka ŰvegesÜveges Katalin: - A mai mérkőzés dinamikáját tekintve nem arattunk nagy sikert. Láthatóan érződött a két szabad hétvége, ilyenkor újra vissza kell rázódni a körforgásba. Sajnos csak a 30.  kezdtünk el igazán játszani. Addig nehézkes, döcögős volt minden. Rengeteg eladott labda jellemezte a játékunkat. Voltak szép megmozdulások is, de csak az utolsó 10 percben tudtuk érvényesíteni a kialakított helyzeteinket. A Gyula egy remek játékerőt képvisel, mérkőzésről mérkőzésre jobbak, senkinek sem szabad félvállra venni őket. Csapatom ma kitartásból és fegyelmezettségből végül jelesre vizsgázott, melynek következményeképp boldogan tarthatjuk most itthon a 3 pontot. 2019_vezetőedző_Molnár_ZoltánnéMolnár Zoltánné, a Gyulai Amazonok vezetőedzője: - Méltó ellenfelei voltunk a DEAC-nak, még tartalékosan is. A sok hiányzó ellenére, aki a pályára lépett ezen a napon, mindent megtett a csapatért, le a kalappal a lányok előtt. Benne volt a pontszerzés, de a végére elfáradtunk.