Előnyt szereztünk a visszavágóra
2017.09.12 | 20:18
Előnyt szereztünk a visszavágóra Sito Rivera szövetségi kapitány szerette volna, hogy a hazai találkozón minél nagyobb előnyt tudjunk összeszedni a visszavágóra, ennek értelmében a mieink az elejétől fogva támadó szellemben léptek pályára. Jól látszott, hogy a vendégek árgus szemekkel követik legjobbunk, Dróth Zoltán minden mozdulatát. Sok helyzetet alakítottunk ki, ám a kihasználással akadtak problémák. Emellett a tízedik percben már öt faultnál jártak a lengyelek, a játékvezetők azonban nem merték befújni a hatodik szabálytalanságot, pedig négy-öt alkalommal is megtehették volna.

Ha már büntetőhöz nem jutottunk, megszereztük mezőnyjátékból a vezetést! Trencsényi János nagyszerűen vette észre egy lecsorgó labdát követően a hosszún érkező Horváth Norbertet, aki nem hibázott (1–0). Megtették helyette ezt mások (már a hibázást), több góllal is vezethettünk volna a szünetig, de sajnos elpuskáztuk a ziccereinket. Meg kell említeni, hogy a magyar szurkolótábor fergeteges hangulatot varázsolt a miskolci arénába, ráadásul – a lengyel-magyar barátság jegyében rendkívül sportszerűen – több alkalommal is rázúdítottak a „Polska, Polska!” rigmusra. 21729251_1827808863899863_1581042454_n A második félidőt is két nagy helyzet elrontásával kezdtük, aztán viszont a 23. percben egy gyönyörű támadás végén Harnisch Ákos került ziccerbe, elemelte a labdát a kapus mellett, Mikolaj Zastawnik azonban kézzel beleért, így büntetőhöz jutottunk, amit Dróth Zoltán vágott a kapuba (2–0)! Hozzá kell tenni azonban, hogy a visszajátszás alapján egyértelmű, nem történt kezezés… Megköszönhettük tehát a román játékvezetőnek is, hogy kétgólos előnybe kerültünk, a 30. percben pedig a kapufának hálálkodhattunk, amikor Maciej Mizgajski bombája után onnan pattant kifelé a labda. Két perccel később már nem úsztuk meg, Tomasz Lutecki maradt szabadon, és hat méterről a léc alá lőtt (2–1) A hátralévő időben már nem változott az eredmény. Főleg az első félidő alapján azt mondhatjuk, nagyobb különbséggel is megnyerhettük volna ezt a találkozót, annak ellenére, hogy a második játékrészre feljavultak a lengyelek. Nehéz visszavágó vár ránk, de egy lépést még meg kell tennünk az Európa-bajnokság felé.   EB-PÓTSELEJTEZŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS MAGYARORSZÁG–LENGYELORSZÁG 2–1 (1–0) Miskolc, Generali Aréna, 1500 néző. V: Sorescu (román), Ivanov (ukrán) Magyarország: Tóth Gy. – Klacsák, Harnisch, Hosszú Á., Dróth Cserék: Alasztics (k), Komáromi, Dávid, Nagy I., Fekete R., Trencsényi, Horváth N., Rábl, Gál I. Szövetségi kapitány: Sito Rivera Lengyelország: Kaluza – Zastawnik, Lutecki, Mikolajewicz, Kriezel. Cserék: Widuch (k), Kubik, Dewucki, Gladczak, Mizgajski, Solecki, Franz, Elsner, Wojciechowski. Szövetségi kapitány: Andrzej Bianga G: Horváth N. (12.), Dróth (23. – büntetőből), ill. Lutecki (32.)  - Kántor Barnabás - Fotó: Machalek Attila

2024.04.26 | 12:24
2024.04.25 | 13:11

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00