Elmaradt az Aramis bravúr, az ETO a négy között
2015.02.05 | 14:19
Elmaradt az Aramis bravúr, az ETO a négy között ARAMIS SE – RÁBA ETO 0:2 (0:1) Budaörs, 500 néző Játékvezetők: Kovács G., Czene-Joó, Wittner Aramis: Sikur L. - Frank T., Horváth Sz., Hosszú Á., Csopaki I. Cserék: Soós A. - Horváth N., Kovács I., Farsang B., Jovánczai Z., Klacsák B., Sebestény R., Roni, Vezetőedző: Frank Tamás ETO: Matkovics G, - Solano, Juanra, Dróth Z., Harnisch Á. Cserék: Tóth Gy. - Palomeque, Püspök P., Vevé, Mimi, Noe, Lódi T., Sáhó K., Bognár B., Vezetőedző: Jordi Illa Solé Gólszerzők: illetve, Dróth Z. (9', 34') Sárgalap: Csopaki (38') Nagy várakozás előzte meg az összecsapást, ami a nézőszámban is meglátszott. Igen sokan kilátogattak a budaörsi sportcsarnokba. Nem nagyon tapogatóztak a csapatok, hamar egymásnak estek. Érezhető volt a feszültség a két csapat között, sok volt a kemény ütközés, igaz a sportszerűség keretein belül. Adódtak helyzetek mind a két oldalon, de a kapusok rendre remekeltek, így nem született gól, egészen a 10. percig. Ekkor az ETO szerezte meg a vezetést egy pontrúgást követően. Dróth lőtt a léc alá, amivel már ők álltak továbbjutásra. A folytatásban az Aramis nagy erőket mozgósított, de vagy Matkovics védett bravúrral, vagy a védők mentettek. A szünetig nem változott az eredmény, így minimális győri előnnyel mehettek szünetre a csapatok. Fordulás után még nagyobb taktikai csata zajlott a pályán. A vendégeknek a vezetés tudatában már nem volt sürgős, nem erőltették a támadásokat, és kissé visszább álltak és kivárásra játszottak. A vendéglátók nehezen tudtak mit kezdeni a győriek kiváló védekezésével, de így is adódtak lehetőségeik, amiből nem tudtak egyet sem gólra váltani. A találkozó a 34. percben eldőlni látszott. A hazaiak elaludtak egy vendégszögletnél, amit ismét Dróth váltott gólra.  Ekkor az Aramisnak két gól kellett volna a továbbjutáshoz, így rögtön jött a vészkapus játék. Volt hátra öt perc, de a hazaiakból ekkor már végképp hiányzott az átütőerő, így a létszámfölényből sem sikerült betalálni, így maradt a vendéggyőzelem és vele az ETO továbbjutás. Hiába játszott jól mezőnyben az Aramis, és voltak meg a lehetőségei a gólszerzésre, rendre kimaradtak. Míg az ETO az első meccsen fel tudott állni kétgólos hátrányból, addig ugyanez a budaörsieknek nem sikerült. Az Rába ETO a látottak alapján megérdemelten jutott tovább, amiért rendesen meg kellett dolgozniuk. Jordi Illa Solé (ETO vezetőedzője): Szeretnék minden játékosomnak gratulálni, mindenki teljesítményével nagyon elégedett vagyok. Ma azt tettük, amit hétfőn nem tettünk meg, az utolsó percig küzdöttünk. Az Aramis egy fantasztikus csapat, eléggé megnehezítette a dolgunkat a kupában. Ha az utolsó percig maximálisan koncentrálva azt tesszük, amit tennünk kell, és azt csináljuk, amit kell, hogy tegyünk, akkor nagyon nehéz lesz minket legyőzni a pályán. Frank Tamás (Aramis vezetőedzője): Önmagában az a tény, hogy két pontrúgásból kaptuk a gólokat elárul mindent. Véleményem szerint a mezőnyben abszolút egyenrangú ellenfele voltunk az ETO-nak. Az első félidőben és a másodikban is voltak lehetőségeink, sajnos nem sikerültek. Talán egy kicsit tompábbak voltunk a végjátékban is, nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket. Csak úgy lehetett volna továbbmenni, ha nem kapunk gólokat. Összességében azt kell, hogy mondjam az ETO megérdemelten ment tovább, bár ilyen körülményekkel és lehetőségekkel ennél jóval simábban kellett volna nyerniük.