Elmarad a címvédés a Futsal BL-ben!
2014.04.26 | 00:00

Dinamo Moszkva - Kairat Almaty 2-1 (0-0)
Igen kiegyenlített összecsapást hozott a címvédõ kazah csapat és az orosz bajnok összecsapása. Felváltva forogtak veszélybe a kapuk, de az elsõ félidõben csak kapufáig jutottak a felek, gólig nem. A második félidõben a moszkvai alakulat szerezte meg a vezetést, így a Kairatnak kellett futnia az eredmény után. Sokáig nem vártak, és átálltak 5 a 4 elleni játékra, de meglepõ módon nem vészkapus jött fel, hanem a kapus jött elõre és vele játszották a létszámfölényes játékot, ami a 30. percben eredményre vezetett, Baron volt eredményes, így kezdõdhetett minden elölrõl. A gól nem kényelmesítette el a címvédõt és tovább némi meglepetésre tovább kockáztatott 5 a 4 elleni játékkal, amibõl adódott is lehetõségük, de a vezetést nem tudták megszerezni, nem úgy, mint ellenfelük. Már csak szûk egy perc volt hátra, amikor egy szabadrúgás kombináció végén újra megszerezték a vezetést az oroszok, amit hõsies védekezéssel megõriztek a találkozó végéig, így megérdemelten jutottak elsõként a döntõbe.

Araz Naxçivan  - FC Barcelona 4-4 (1-1; 3-3; 3-3) büntetõkkel 2-4
A második elõdöntõben a hazai pályán szereplõ Araz találkozott a Barcelonával, ami még nagyobb izgalmakat hozott, mint az elsõ találkozó. Az Araz többek közt a Gyõrt legyõzve jutott a final fourba.
Jól kezdett az Araz, és két perc után meg is szerezte a vezetést, amire csak a félidõ közepén érkezett a válasz egy szép egyéni szóló végén. Nagy iramot hozott a találkozó, lüktetõ volt a játék, mind a két oldalon adódtak lehetõségek, de nem sikerült egyik félnek sem megszerezni a vezetést szünetig, így döntetlen volt az állás a félidõben.
Fordulás után villámrajtot vett a Barca és megszerezte a vezetést, majd néhány minutummal késõbb érkezett az újabb találat, így eldõlni látszott a találkozó, de sokáig nem örülhettek a spanyolok, hiszen fél percen belül egy távoli lövést követõen szépített a Naxçivan, így visszajöttek a mérkõzésbe. Természetesen a hátrány tudatában vészkapussal rohamoztak a hazaiak, de hiába a lehetõségek, nem akart megszületni az egyenlítés. Már-már mindenki elkönyvelte a Katalánok gyõzelmét, de érkezett a vendéglátóknál Foglia és 15 másodperccel a vége elõtt közelrõl, egy sakk-mattig játszott támadás után megszerezte csapata harmadik gólját, így jöhetett a hosszabbítás.
A ráadást némi meglepetésre vészkapus játékkal folytatta a vendéglátó, nyomtak is rendesen, de gólt nem hozott az elsõ félideje a ráadásnak. Két másodperccel a vége elõtt a Barca hatalmas kapufát rúgott, de nem volt szerencséjük, így a labda kifelé vágódott.
A második játékrészben kissé bealudtak az azeri védõk egy szögletnél, amit a gránát-vörösök ki is használtak, így ismét náluk volt az elõny, így jöhetett a hazai vészkapus játék. Rohamozott a vendéglátó és másfél perccel a vége elõtt siker koronázta erõfeszítéseiket. Egy szép támadás végén a vészkapus egalizált.

fotók: uefa.com