Ellentétes félidők után Astra győzelem
2016.02.20 | 12:52
Ellentétes félidők után Astra győzelem ÁRKÁD ETO – ASTRA HFC  2:3  (0:3) Gyöngyös, Városi Sportcsarnok, 100 néző Vezette: Flinta, Horváth, Janitz ÁRKÁD ETO: Bocsárdi, Jakab R., Szórádi, Víg, Újvári Cserék: Mészár, András, Csuti, Jakab P., Németh, Mészáros, Sister, Rybanska Vezetőedző: Lódi Tamás ASTRA HFC: Varga, Szabó, Dikanova, Nagy, Gál Cserék: Kovács, Godvár, Kakuszi, Staar, Király, Balázs, Szabó I., Szabó N. Vezetőedző: Dombó János  Gólszerzők: Vígh, Jakab R. valamint Szabó B. (2), Nagy A női első osztályú bajnokság harmadik és negyedik helyezett csapata találkozott a Magyar Kupa Final Four első elődöntőjében. Az első félidő eleji biztonsági játék után mind a két csapat támadóan lépett fel, felváltva adódtak gólszerzési lehetőségek a kapuk előtt. Az izgalak a játékrész végére maradtak, az első gólra 13 percet kellett várni, Nagy Anett passzolt középre a bal oldalról, a hosszún érkező Szabó Boglárkának nem volt nehéz dolga, csak az üres kapuba kellett passzolnia a labdát. (0:1). Szabó Boglárka nem sokkal később második gólját is megszerezte, néhány perccel az első találat után a győri kaputól 4 méterre, középen találta meg a labda, a csapatkapitány lefordult a védőjéről, majd a kimozduló Bocsárdi mellett a kapuba helyezte a labdát (0:2). A találkozó utolsó percében az ETO támadott az egyenlítésért, azonban Jakab Petra utolsó emberként eladta a labdát, Nagy Anett pedig a kapus emellett elhúzva a kapuba passzolta azt (0:3). A második játékrész is hasonlóan alakult, mint az első, ugyanis a félidő elejét a kimaradt lehetőségek jellemezték. A győri támadásokat Vígh Renáta kétszer is góllal fejezhette volna be, azonban az első alkalommal a kapus és a kapufa is megakadályozta ezt, másodszor pedig a lába előtt suhant el a játékszer. A harmadik lehetőségét azonban már gólra váltotta a győriek hatosa, a kaputól 10 méterre, középen vette át a labdát, és mivel senki nem támadta meg, lövésre szánta el magát, próbálkozása laposan csúszott be a hosszú also sarokba (1:3). Egy perccel később újabb góllal faragott hátrányából az ETO. Németh Loretta szánta el lövésre magát, ami Varga Luca, valamint a kapufa segítségével elkerülte a kaput, azonban a kipattanót Jakab Réka vágta a léc alá. (2:3). A továbbiakban mind a két csapat előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, azonban Bocsárdi és Varga kapusok kiváló teljesítménnyel óvták csapataikat az újabb bekapott góltól. Az ETO csapata egy perccel a vége előtt váltott vészkapus játékra, azonban ez már nem volt elég idő ahhoz, hogy újabb gólt szerezzenek, így az ASTRA csapata jutott a vasárnapi fináléba. Lódi:  - Az első félidőben nem azt játszottuk amit megbeszéltünk, de rendeztük a sorokat a szünetben, aminek meg is lett az eredménye. A második játékrészt izgalmassá tudtuk tenni, nagyon sajnálom, hogy nem sikerült megfordítani a találkozót. Nagyon jó mérkőzést játszottunk, gratulálok az ellenfélnek! Dombó:  - Nagyon jó csapatot győztünk le, az ETO nagyon megnehezítette a dolgunkat, gratulálunk nekik! A holnapi less az ötödik finálénk egymás után, igyekezni fogunk megvédeni a címünket. Sajnos a második félidei 2-3 perc rövidzárlat volt tapasztalható, az ETO pedig jobb csapat annál, hogy ezt ne használja ki. Összeségében elégedett vagyok a játékosok teljesítményével, készülhetünk a holnapi döntőre.

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00