Ellenállhatatlan volt a Tolna Miskolcon
2019.09.16 | 08:55
Ellenállhatatlan volt a Tolna Miskolcon Miután a Miskolci Vénusz és a Tolna-Mözs is vereséget szenvedett az első fordulóban, így nyilvánvaló volt, hogy mindkét alakulatnak az volt a célja, hogy javítson. Az első percekben sok volt az egyéni hiba, az eladott labda, aztán egy sarokrúgás után Kovács Alíz távoli bombájával megszerezte a vezetést a házigazda. Nehezen vették fel a ritmust Nagy Roland edző tanítványai, ennek ellenére gyorsan sikerült kiegyenlíteniük Horváth Hanna révén, aki jókor volt jó helyen. Az első játékrész felénél Bajcsy Krisztina senkitől nem zavartatva vezette a labdát, s talán még őt is meglepte, hogy nem léptek ki rá, s ha már ilyen lehetőséget kapott élt is a lehetőséggel. Mindent megtett az egyenlítés érdekében a Vénusz, azonban a 17. percben kétgólos hátrányba került, miután egy parádés kontratámadás végén Szalkai higgadtan értékesítette a ziccert. Elszántan kezdte a második félidőt a házigazda, Deczki azonban nagyon magabiztosan védett, s egyébként is labdabiztosabbnak tűntek a vendégek. A Thelena kupához és a gyulai meccshez képest szembetűnő volt, hogy mintha a hit hiányzott volna a miskolci fiatalokból, hogy vissza tudnak jönni a meccsbe. A 31. percben a tolnaiak is megmutatták, hogy őnekik is van sarokrúgás variációjuk, s Vámosi Georgina jól helyezett lövésével már három gól volt a differencia. Gina annyira belejött a góllövésbe, hogy nem sokkal később újra ő növelte a vendégelőnyt. A mindössze 15 éves játékos újra igazolta, hogy méltó arra, hogy a jövő nagy játékosaként tartsuk őt számon. Nem mindennapi tudás birtokában van. A sokat dolgozó André Antónia szépítése után a slusszpoén a Tolnáé volt, Vámosi ezúttal gólpasszadóként tündökölt, s a roppant agilis Szöllős Alexandra állította be a végeredményt. Női NB I, 2. forduló Miskolci Vénusz - WSH-Palmfood Tolna-Mözs 2-6 (1-3) Miskolci Városi Sportcsarnok, 100 néző Játékvezetők: Harsányi Csaba, Oláh József, Vígh Tünde Vénusz: Ádám Anna - Galambvári Gréta, André Antónia, Kovács Alíz, Bunda-Tóth Panna Adrienn Csere: Visnyánszki Dalma, Tirpák Zsanett, Berki Dzsesszika Bitia, Molnár Enikő Edző: György Gábor Tolna: Deczki Vanda Kinga - Horváth Hanna, Szalkai Kitti, Vámosi Georgina, Szöllős Alexandra Jázmin Csere: Wiesner Dalma, Bajcsy Krisztina Mária, Nagy Noémi, Ferencz Flóra Franciska Edző: Nagy Roland Gólszerző: Kovács Alíz, André Antónia ill Vámosi Georgina (2), Horváth Hanna, Bajcsy Krisztina Mária, Szalkai Kitti, Szöllős Alexandra Jázmin Nagy RolandNagy Roland (Tolna): - Higgadtan, türelmesen tudtunk játszani az egész mérkőzés alatt. Ennek köszönhetően számtalan helyzetet tudtunk kialakítani, melyek közül jó-néhányat értékesíteni tudtunk. Gratulálok a lányoknak!