Elképesztő elődöntő után jutott a fináléba az FK Székelyudvarhely
2015.05.07 | 22:00
Elképesztő elődöntő után jutott a fináléba az FK Székelyudvarhely Elképesztő elődöntő után jutott a fináléba az FK Székelyudvarhely
Bajnoki döntőt játszik az FK, hét év után először, ráadásul pályaelőnnyel. Iszonyatos csatában, hosszabbítás után nyerte meg az elődöntőt.
fk calaras-2

A vasárnapi találkozó után lehetett tudni, hogy egyáltalán nem lesz könnyű dolga az FK-nak a nagyon szívós, vert helyzetből is mindig felálló Călărași nagyon megnehezítheti a dolgát – ezt a vendégek meg is tették. A hazaiak sokkal jobban kezdtek, a 7. percben Csoma csapott rá a labdára és küldte a hosszúba, két perc múlva pedig Klein előredobta a labdát a felfutó Mihálynak, utóbbi passza egyedül találta Szécsit, aki higgadtan a léc alá emelt. Aki azt hitte, hogy megvan a meccs nagyot tévedett – alig két perc múlva Biró hibája után megszerezték a labdát a sárga mezesek, Lașcu bevágta. A játékrész hátralevő részében több helyzetet is elpuskázott az FK, a vendégek azonban nem hagyták magukat. Beállt a vállsérüléséből felépült Szőcs László is (március 24-én Vásárhelyen sérült meg), s habár látszott, hogy még nincs százszázalékos formában, hasznára volt a csapatnak. fk calaras-1 A második félidőben már nem volt olyan erős az FK, a vendégek vérszemet kapva támadtak, megérezték, hogy vissza tudnak jönni a meccsbe. „Ha kapunk egy gólt, végünk van!" - jegyezte meg sokat mondóan egy szurkoló, a végén majdnem igaza lett. De csak majdnem – a 28-ban ugyanis Csoma elrobogott a jobbszélen és ismét a hosszúba emelt, a vendégek iszonyatos vehemencával kértek számon a játékvezetőkön egy, a gólt megelőző szabálytalanságot. Nem sok sikerrel, de vészkapusos játékra váltottak és ez bejött, Tîrță-re nem figyeltek a mieink, közelről vette be Klein kapuját. Hatalmas, idegölő csata következett, zúgott a lelátókon a „Harcoljatok!" kiáltás. Öt perccel a vége előtt Lașcu többszöri reklamálása után megkapta a második sárgáját is, így két percig három mezőnyjátékosa maradt a Dunăreának a pályán. Kivédekezték a 12 másodpercet, sőt Movileanu még egy gólt is rúghatott volna. Ambíciójuk akkor érett góllá, amikor már felállva ünnepelt a közönség – labdaszerzés után a kapuba gurított, 18 másodperccel a végső sípszó előtt. fk calaras-3 Kétszer öt perces hosszabbítás következett, amelynek első felvonásában Szőcs a fél csapatot kicselezte, de lövése a kapufáról vágódott ki – veszélyeztettek a călărași-iak is, térfélcsere után péládul Tomescu mehetett szembe a kifutó Kleinnel, akit egy testcsellel be is csapott, de a labda szerencsére elkerülte a kapunkat. Sokan már a büntetőrúgásokra gondoltak (ilyen esetben három-három büntető dönt, ha ekkor sincs döntés, akkor szétlövés következik), ám az FK az utolsó előtti percben mégis dűlőre vitte a dolgot: Szécsire nem figyeltek, egyedül kapta a labdát a büntetőterületen belül, amit finom mozdulattal, higgadtan emelte át Moldovanu-n. Hatalmas katlan volt a sportcsarnok, közönsége állva, tapsolva hajtotta, űzte bele a csapatot a győzelembe. Jakab Zoltán, az FK edző-klubelnöke a lefújás után néhány perccel így értékelt portálunknak: „A mi játékosállományunk jobb, de Călărași felszívta magát a rájátszásra, régebb fizikailag sem bírták, most igen. Szerintem ezt a szoros győzelmet megérdemeltük, ha az egész évi tevékenységünket vesszük alapul. Nagyon jó kapusteljesítmények voltak vasárnap is, ma is és megmondom őszintén, nem gondoltam volna, hogy ilyen jól szervezett Călărași-sal fogunk játszani, lehet, hogy még Déva is könnyebb lett volna, mint Călărași." A másik ágon a Marosvásárhelyi City'us 5-3-ra nyert Déván, így bejutott a fináléba. Mivel az FK az alapszakaszban a 2., Vásárhely a 3. helyen végzett, a pályaelőny az udvarhelyieké, így az első meccset a Maros-parti városban játsszák, majd két meccs lesz Székelyudvarhelyen – reális esély van tehát arra is, hogy idén akár a bajnokságot is megnyerje az FK. Az ezüstérem már megvan a fináléba jutással, de a végén még arany is lehet belőle. Hét év után játszhat ismét bajnoki döntőt Udvarhely, a 2008-as fináléban Dévát győzte le, azóta azonban nem sikerült fináléba jutni, csupán négy bronzérmet szerezni.
Teremlabdarúgó 1. Liga, rájátszás, elődöntő, 3. mérkőzés FK Székelyudvarhely – Dunărea Călărași 4–3 (2–1, 3–3, 3–3) Sportcsarnok, 1300 néző. Vezették: Burtescu Septimiu  és Stroe Gabriel Gólszerzők: Csoma Ferenc (7., 28.), Szécsi (9., 49.), illetve Lașcu (11.) Tîrță (32., 40.). FK: Klein – Mánya, Szécsi, Csoma Ferenc, Mihály. Csere: Biró, Miklós, Szabó, Szőcs, Kovács. Edző: Jakab Zoltán Dunărea: Moldovanu – Movileanu, Șotârcă, Plugaru, Lașcu. Csere: Tomescu, Vârlan, Ion, Șerban, Cârstea, Tîrță. Edző-játékos: Marian Șotârcă. Sárga lap: Miklós, Csoma Ferenc, Klein, illetve Ion, Tomescu, Lașcu. Piros lap: Lașcu  - Katona Zoltán, UH.ro -

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00