Életben tartotta felsőházas reményeit a Mád
2022.03.02 | 15:37

A férfi futsal NB II Keleti csoportjának utolsó előtti fordulója előtt két lényegi kérdés maradt: melyik csapat nyeri az alapszakaszt, illetve hogy a Mád odaérhet-e még a felsőházba? Egyik sem dőlt el végleg…

Nem volt nagy tétje a Csenger és a Nyírbátor találkozójának, de a hazaiak voltak az esélyesek, és előnybe is kerültek 13 percet követően. A következő 13 perc azonban a vendégeké volt, akik négy góllal megfordították és gyakorlatilag el is döntötték a találkozót, amely végül parázs lett, mindkét oldalon villant egy-egy piros. A Nyírbátor 5–3-ra nyert, ezzel megelőzte a Miskolcot és pontszámban beérte a nyolcadik Nyírséget. A Csenger pedig elszalasztotta az esélyét, hogy bebiztosítsa a negyedik helyét, de legalább megtartotta.

Nagyobb volt a tétje a Kincsem és a Rubeola összecsapásának, a hazaiak a biztos felsőházért, a vendégek az alapszakasz-győzelem reményéért hajtottak. Ennek megfelelően kiélezett volt a találkozó, de a vendégek összességében végig kézben tartották a három pont sorsát, izgulniuk igazából csak a végén kellett, amikor az utolsó három percben 3–6-ról 5–6-ra visszajöttek a hazaiak, de utóbbi maradt a végeredmény. A Kincsem még lecsúszhat a felsőházról, a Rubeola eközben csak akkor lehet már első, ha nyer az utolsó körben, a Maglód pedig kikap, de még a második helye sem biztos…

…mert a Nyíregyháza hosszú idő után kimászott a gödörből, és hozta a kötelezőt otthon a DAFC Szeged ellen. A hazaiak gólcsapja nehezen nyílt meg, 13 percig egyetlenegy találat sem jött ki belőle, de a szünetre már 5–0-ra vezettek, végül 9–2-re nyertek, ezzel maradtak egy pontra a második Rubeolától. A DAFC Szegednek most már matematikai esélye sincs ellépni az utolsó pozícióból a rájátszás előtt.

Kiélezett volt a Miskolc és a Mád csatája is öt-öt perc alatt a hazaiak kerültek előnybe, majd a vendégek fordítottak. A MEAFC kétszer is egyenlíteni tudott, utoljára a 39. percben, de a Mád visszaszerezte az előnyt az utolsó pillanatokban, ezzel életben tartotta a felsőházas reményét, ám ehhez még le kell győznie a hét közben a Nyírséget, a záró fordulóban a Nyíregyházát, a Kincsemnek pedig ki kell kapnia Gyöngyösön – nem lesz egyszerű, de még nincs kizárva!

Amint azt már külön cikkben megírtuk, a társukat, Poncok Csabát elvesztő maglódiak kiütéses, 13 gólos győzelmet arattak a Gyöngyös ellen, ezzel egy pontra kerültek a biztos alapszakasz-győzelemtől, ehhez csupán annyi kell, hogy ne kapjanak ki a záró körben a sereghajtó DAFC Szegedtől. A Gyöngyös maradt egy pontra a negyedik csengertől.

FÉRFI FUTSAL NB II, KELETI CSOPORT, 21. FORDULÓ
Csenger – Nyomdavar.hu Nyírbátor 3–5 (Balogh, Gaál, Bartha, ill. Kántor, Tóth, Molnár 2, Vass)
Kincsem – Rubeola 5–6
(Kosztolányi 2, Marsl, Vörös, Sárközi, ill. Fekete 3, Fischer 2, Gál)
A-Stúdió Nyíregyháza – DAFC Szeged 9–2 (Nagy 3, Csáki 3, Kovács 2, Gyügyei, ill. Baka, Patai)
MEAFC-Miskolc – Mád 3–4 (Varga, Balog, Hadházi, ill. Bogyó 2, Moroncsik, Balogh)
Maglód – Energia SC Gyöngyös 13–0 (Lázár 2, Jenei 3, Papp 4, Seregy, Érsek 2, Németh)

Szabadnapos: Nyírség

2024.04.29 | 13:30
2024.04.27 | 11:00

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30