Élet-halál harc az alsóházban!
2017.04.24 | 09:13
Élet-halál harc az alsóházban! A múlt hét végén egy hónapos szünet után, egy-egy meccsel folytatódott az NBI alsó és felsőháza. Hétfőn este a bajnoki címért két meccset rendeznek, míg a kiesés ellen küzdőknél egy találkozóra kerül sor a rájátszás 3. fordulójában.   FELSŐHÁZ   RÁBA ETO - SWIETELSKY HALADÁS VSE 18:30 Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok Amióta Turzó mester irányítja a Haladást, kétszer találkoztak a bajnokkal, és mind a két esetben csak egy hajszállal bizonyult jobbnak az ETO. Mind a bajnokin, mind a kupadöntőn egy gól döntött. A kérdés, hogy harmadszor is megtudja-e szorítani nagy nevű ellenfelét a Hali. Turzó József érkezése óta most fordult elő először, hogy kétszer egymás után kikapjanak. Kétszer is idegenben szerepeltek, előbb Budaörsön, majd Berettyóújfaluban maradtak pont nélkül, ráadásul mindkétszer elég simán veszítettek. Nagy meglepetés lenne, ha a rossz széria most szakadna meg. A címvédő továbbra is magabiztosan vezet, bár legutóbb pontokat veszítettek, hiszen nem tudtak nyerni a Dunaferr vendégeként. Közvetlen üldözőjük kikapott, így egy kötelező győzelemmel tovább növelhetik előnyüket a tabellán.   FUTSAL CLUB VESZPRÉM - DUNAFERR DUE RENALPIN FC 19:00 Veszprém, Március 15. úti Sportcsarnok Azonos pontszámmal áll a két együttes a tabellán, egyaránt hat egységgel, így igazi hatpontos meccset rendeznek Veszprémben. Az Aramis csütörtöki bravúrgyőzelmével felzárkózott a Berettyó mögé a harmadik helyre, de aki begyűjti a három pontot, az megelőzheti a budaörsieket, és egy pontra megközelítheti a második MVFC-t. A dunaújvárosiak rosszul kezdték a rájátszást, de utána az ETO elleni pontszerzéssel jelezték, hogy az csak egy véletlen kisiklás volt, és komolyak a szándékaik a Győr utolérésével kapcsolatosan. Ha valóban így van, többet nem hibázhatnak. A nyomás rajtuk van inkább, bár a Veszprém is szeretne érmet szerezni a szezon végén, így ők is motiváltak. A Madarász-fiókák első meccsen kikaptak Győrben, de utána hazai pályán javítottak az Aramis ellen, amivel helyreállhatott az önbizalmuk. Nagy kérdés, hogy a hosszú szünet kinek sikerült jobban. Ami a vendégeknél nehézkes lehetett, hogy az edző, illetve több játékos is a válogatottnál volt szinte végig. Efféle gondjai nem voltak a veszprémieknek. Ami nehezíti helyzetüket, hogy Tatai műtétjét követően nem tud rendelkezésre állni. Három esélyes a találkozó. Aki kikap, az igencsak lépéshátrányba kerülhet a dobogóért folytatott harcban.   ALSÓHÁZ   GÖCSEJ SK – BŐNY-SZAVILL CONSULTING 19:00 Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok Igazi rangadóra kerül sor az alsóházban. Egyre jobban úgy tűnik, hogy a Nyírgyulaj kiemelkedik a mezőnyből, így az egymás elleni meccseknek hatványozottan fontos a végkimenetele. A két csapat közül egyik sem érezte még a győzelem ízét a rájátszásban, igaz, a Bőnyről ez az egész bajnokságra is elmondható. De hiába az alapszakaszban a két fél közötti nagy pontszám különbség, a kiírásnak köszönhetően jelenleg egy pont a differencia. A Göcsej mind a két meccsét elbukta meglehetősen simán, míg a Bőny szerzett egy pontot a Fradi ellen. Lódi Tamásék egyre közelebb vannak első sikerükhöz. A játékuk elég biztató, de a rutintalanságukat eddig nem tudták legyőzni. Most abban bíznak, hogy végre megtörik a jég és begyűjthetik a három pontot. Ehhez persze lesz egy-két szava a vendéglátóknak. Ismét aggasztó hírek érkeztek Zalaegerszegről, de ez már nem az első eset, és eddig egyszer sem látszott a teljesítményükön, hogy problémáik lennének. Annak, hogy még a mostanival együtt 10 forduló hátra van, sok múlhat a hétfő esti találkozón, főleg lélektani szempontból, Az alapszakasz utolsó meccsén csaptak össze a felek legutóbb, és döntetlen lett a vége egy fordulatos estét követően. Akkor a bőnyiek álltak közelebb a sikerhez és most is jobb formába tűnnek, de hazai pályán a Göcsej igen erős, így meglepetésnek számítana egy vendégsiker.

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00