Elbúcsúzott Jenei Ottó !
2018.12.11 | 10:01
Elbúcsúzott Jenei Ottó ! A harmadik helyen álló Veszprém 5-2-re nyert a sereghajtó Csömör vendégeként a futsal NB I hétfői játéknapján. Szomorú és megható pillanatok vezették fel  a találkozót, hiszen Jenei Ottó csapatkapitány komoly sérülése miatt kényszerűségből befejezte pályafutását, így ebben a formában, szurkolóik előtt búcsúzhatott el a csömöri futsalcsaládtól. A hétfő esti RFC Csömör-FC Veszprém NB I-es bajnoki találkozó főszereplőinek, azaz a játékosoknak a bemutatása után szomorú kötelességének tett eleget Takó Csaba vezetőedző a Csömöri Sportcsarnok kezdőkörében: a mérkőzés előtti program egy ünnepélyes búcsúztatással folytatódott, a Tigrisek csapatkapitánya, Jenei Ottó gerincbántalmai miatt kénytelen volt pályafutása befejezése mellett dönteni. A parkettán meghatódva álló, sok nagy csatát megélt sportembert vastaps fogadta sikereinek színhelyén, ahol nem felejtették el a szurkolók, hogy milyen győzelmeknek örülhettek együtt a búcsúzó harcossal. A klub nevében emlékplakettel köszöntötte Takó Csaba a kisebb-nagyobb megszakításokkal 2008 óta Csömörön futsalozó Jeneit, aki természetesen edzőként a jövőben is az RFC Csömör családjához tartozik. A válogatott programja – öt veszprémi játékos is pályára lépett a grúzok elleni páros felkészülési meccsen – miatt két és fél hét szünet után folytatódtak az első osztályú futsalbajnokság küzdelmei, amikor is a harmadik helyen álló 1. FCV a sereghajtó Csömörhöz látogatott. Tatai révén a 7. percben a bakonyiak szerezték vezetést, majd Józsa öngóljának köszönhetően a játékrész derekánál meg is duplázták előnyüket. Nem sokkal később szépített a rivális, ám Bencsik Roland is betalált a szünet előtt, így csapata kétgólos fórral vonulhatott pihenőre (1-3). A 26. minutumban ismét szépített a Csömör, amire másodpercekkel később ismét Bencsik Roland válaszolt. Kettővel a lefújás előtt aztán Dávid állította be a végeredményt (2-5). Madarász János együttese tehát győzelemmel hangolt a második helyen álló, ám egy meccsel többet játszó Dunaferr elleni csütörtöki (20.00) hazai rangadóra. Futsal NB I, 12. forduló: Rubeola FC Csömör–1. FC Veszprém 2-5 (1-3) Csömör, vezette: Takács (Szabó, Szűcs). Csömör: Varsányi Á. – Nehéz, Maruzsi, Husz, Józsa. Csere: Németh M. (kapus), Tősér, Beke, Dauner, Takó, Viz, Várkonyi, Varsányi B., Miletics. Játékos-edző: Takó Csaba. Veszprém: Schmidmajer – Tatai, Komáromi, Dávid, Gyurcsányi. Csere: Spandler (kapus), Márkus, Varga Á., Bognár P., Bencsik Ádám, Bencsik R. Vezetőedző: Madarász János. Gólszerzők: Gólszerzők: Varsányi B. (15.), Viz (26.), ill. Tatai (7.), Józsa (11. – öngól), Bencsik R. (17., 26.), Dávid (38.). Takó Csaba: - Jó mérkőzést játszottunk, remek hangulatban, nagy iramban, helyenként kimondottan látványos dolgokat mutattak be a játékosok mindkét oldalon. Sajnos nem sikerült borítani a papírformát, de a mutatott játék és hozzáállás biztató lehet számunkra! Madarász János: - Egy nagyon jó hangulatú mérkőzésen tigrisként küzdő ellenfél ellen sikerült azt a három pontot megszereznünk amiért jöttünk. Játékosaimnak gratulálok a teljesítményükhöz. Készült a Csömör Sport, és a Vehírsport cikkei segítségével.