2008.02.18 | 00:00

ALLIANZ FTC - ARRABONA FC  3-2 (1-0)
Népliget
800 nézõ

Fontos mérkõzés volt az alsóházban, mivel a csapatok úgy léptek pályára, hogy aki itt ma a 3 pontot be tudja gyûjteni, az nagy lépést tesz a biztos bent maradás felé. A Fradi várhatta kedvezõbb helyzetbõl a találkozót. A zöld-fehérek elõzõ 3 meccsükön 7 pontot szereztek, míg a gyõrieknek tavasszal szinte csak a tisztes helytállás sikerült. Ráadásul a Ferencvárosnak ez volt az elsõ hivatalos mérkõzés, amióta az angol tulajdonos megvette a csapatot. Ennek köszönhetõen a klub vezetõsége is megtisztelte a mérkõzést, így a szurkolók a helyszínen köszönthették az egyesület elnökét, Dr. Rieb Györgyöt és a Fradi Zrt. vezetõjét, Berki Krisztiánt, ráadásul a Fradi nagy csapatából is többen jelen voltak. Többek között Lipcsei Peti, Dragóner Attila, Mátyus János, Vincze Ottó is a helyszínen izgulták végig az összecsapást.

Ennek megfelelõen sok nézõt vonzott a találkozó, közel 2/3 ház volt a népligetben, fantasztikus légkört teremtve ezzel. A két együttes idegesen kezdett, kevés helyzet adódott, de a kialakított helyzeteket mindkét oldalon elpuskázták. Kicsit görcsös volt mind két oldal. Ahogy telt az idõ, a Fradi egyre bátrabban támadott, de gól nem született egyik oldalon sem. Arról, hogy nem 0-0 lett az elsõ félidõ, azt Simonyinak köszönhettük, aki a lefújás elõtt megszerezte a Fradi vezetést.

A szünetben a Fradi elnöke és nagy csapat játékosai mondtak beszédet. Megköszönték a szurkolóknak, hogy a nehéz idõkben is kitartottak a csapat mellett és kérik, hogy tavasszal ugyan úgy szurkoljanak mind a kispályás, mind a nagypályás csapatnak. Ezek után a szurkolóknak a vezetõk ajándék mezeket dobáltak a lelátóra.

A rögtönzött sikeres szurkolói ankétot követõen mindenki Fradi gyõzelmet várt a 2. félidõtõl, de hamar jött a hidegzuhany, mert a gyõriek a semmibõl egyenlített.

Kicsit megfogta a bekapott találat a hazaiakat, de nem adták fel és a félidõ közepén Fekete találatával újra a hazaiaknál volt az elõny.  Ezek után a vendégeknek kockáztatniuk kellett, kénytelenek voltak kijönni a sündisznóállásból, ennek köszönhetõen izgalmasabb lett a találkozó, több helyzet adódott mind a két oldalon, igaz gól nem született.

3 perccel a vége elõtt a vendégek levitték a kapusukat. Próbálták emberelõnyüket gólra váltani, de ez visszafelé sült el.  Temesi lesett le egy passzt és saját térfelének közepérõl ívelt az üres gyõri kapuba 50 másodperccel a vége elõtt. Ekkor mindenki azt hitte eldõlt a meccs, de Kertész lõtt egy szépség díjas találatot a vége elõtt 15 másodperccel, esélyt adva az egyik pont megszerzésére. A Fradi jöhetett középkezdéssel, de elszórták a labdát.

A Gyõr megpróbálta kihasználni az utolsó másodperceket és csak Veres bravúrján múlt, hogy a dudaszó elõtt nem lett döntetlen a végeredmény.

Összességében elmondható hogy egy közepes színvonalú, izgalmas mérkõzésen, a Fradi a közönségének és koncentráltabb játékának köszönhetõen otthon tartotta a nagyon fontos 3 pontot.