Egyre nehezebb helyzetben a Pioneers
2015.05.30 | 18:58
Egyre nehezebb helyzetben a Pioneers 1988 Déli FC—Pioneers FC 4—1 (2—1) NB I-es futsal-mérkőzés, rájátszás a 7–9. helyért. Budapest, 100 néző. V.: Ábrahám, Vass, Juhász. Déli FC: Kovács Áron– Csendes Péter, Sivák Péter, Lak Imre, Horváth Benedek Csere: Balla Bertalan, Pászti Alfréd, Jándék Csaba, Domokos Rajmund, Szeghy Szabolcs, Tüskés Zoltán, Géczki Richárd Edző: Sivák Péter Pioneers: Patka — Sztojka, Szarka, Bondár, Lukucz M. Csere: Borbély, Dohányos, Knyihár, Dócza, Veres, Farkas J., Horváth Bence, Zsömbörgi. Edző: Kiss László. Góllövők: Lak, Horváth Benedek, Sivák, Csendes, ill. Farkas J. Kiállítva: Farkas J. (24.). Kis János: Jó volt nézni a csapat játékát, öröm volt látni a holnapot. A Békés megyei gárda taktikus fegyelmezett játékkal rukkolt ki az első félidőben, melynek során a helyzetek lapján többgólos előnyt is szerezhetett volna. Szünet után fordult a kocka, és a hazaiak újabb gólokat lőttek és megszerezték a győzelmet. A gólerős Laksteter Jován munkahelyi elfoglaltsága miatt nem tarthatott társaival a fővárosba. Az első félidő szoros volt, majd szünet után aktívabbakká váltak a hazaiak, de a Pioneers előtt adódott két egyenlítési lehetőség. Farkas kiállítását követően a vendégek kibekkelték a kétperces emberhátrányt, a 30. percben azonban egy óriási védelmi hibát kihasználva, Sivák révén így is növelte előnyét a Déli FC. Az addig mutatott taktikus játék egycsapásra szertefoszlott, illetve tanácstalanságra és kapkodásra váltott a vendégeknél. A fővárosiak ötletesebben járatták a labdát, és a vége előtt még Csendes is beköszönt, ezzel beállította a 4–1-gyes végeredményt. A rájátszás állása: 1. Déli FC 20 pont (7 mérk.), 2. Rubeola FC Csömör 10 (6), 3. Pioneers VFC 9 (7).