Egyre nehezebb helyzetben a Göcsej SK
2017.04.25 | 07:31
Egyre nehezebb helyzetben a Göcsej SK A férfi futsal NB I alsóházi rájátszásában a Göcsej SK a Bőny csapatát fogadta. A vendégek az ex-zalaegerszegi Bogyó Károly góljaival nyert. Vereségével a zalaiak a kieső helyre csúsztak vissza.                    Göcsej SK- Bőny Szavill Consulting 1-5 (1-1) Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: Kovács Gábor (Vass I., Wittner J.) Göcsej SK: Cseresnyés, Szőke, László, Nagy, Gugcsó, csere: Tóth, Béli, Horváth D., Pesti, Csire, Koronczai, edző: Bagó Gábor Bőny: Alasztics, Peczár, Zobák, Bogyó, Balanescu, csere: Ficsor, Nyíregyhászky, Balogh, Németh, Mógor, edző: Lódi Tamás Gólszerzők: Szőke, ill: Bogyó (4), Balogh,   Kiállítva: Nagy 21’, Nagy iramot diktáltak a csapatok már a találkozó elején. Mindkét oldalon kimaradt egy-egy helyzet. A hazaiak egy kicsivel aktívabbak voltak, ami a helyzeteikben mutatkozott meg. Szőke a 4. percben felső lécet lőtt, majd nem sokkal később Bogyó mentette meg a vendégeket a góltól a kapu torkából kipöccintve a labdát. A félidő felénél egyre bátrabbak lettek a vendégek és Cseresnyésnek többször kellett játékba avatkoznia. A 13. percben Béli erős lövését védte bravúrral Alasztics. A 14. percben egy vendég kontra végén Balanescu hozta kihagyhatatlan helyzetbe Bogyót (0-1). Kapkodóvá vált a gól után a Göcsej játéka, míg a Bőny növelhette volna előnyét, de Peczár ordító helyzetben hibázott. Szinte az ellentámadásból egyenlített a Göcsej. A bal szélen Szőke került helyzetbe és pontosan lőtte ki a hosszú sarkot (1-1). Az utolsó percben a hazaiaknak többször is volt lehetőségük a vezetést megszerezni, de a helyzeteik kimaradtak. Vendéggóllal kezdődött a második félidő. Balanescu ismét előkészítő szerepet töltött be Bogyó pedig a végrehajtóét (1-2). Még egy perc sem telt el, amikor a játékvezető második sárgalapja után kiállította a hazai csapatból Nagy Gergőt. A két perces emberhátrányt nem tudta kivédekezni a Göcsej és Bogyó harmadik gólját szerezve meglépett a Bőny (1-3). A 24. percben egy szabadrúgás kombináció végén Bogyó negyedszer zörgette meg a zalai hálót (1-4). Egyre nehezebb helyzetbe került a Göcsej, míg a vendégek nagy akarással játszottak. Egy perc múlva Bogyó készített elő és Balog szerezte az ötödik bőnyi találatot (1-5). A gól után taktikusan visszavett a lendületből a Bőny és hagyta, hogy a hazaiak próbálkozzanak, de a kontráik továbbra is veszélyesek voltak. A hazaiak a hajrában hiába próbálkoztak a gólszerzéssel ezen az estén ebben a mutatóban is a vendégek voltak jobban, akik megérdemelten vitték el a három pontot Zalaegerszegről. Bagó-Gábor-1Bagó Gábor:- Heti rendszerességgel (legalább három alkalommal) rendezett keretek között űzött tevékenység, ez a sport definíciója. Ez az, ami nekünk nem sikerül és a mai meccs is bebizonyította, hogy nem elég meccsre eljönni és megpróbálni játszani, hanem igen is komoly munkát kell hét közben végezni, hogy sikeresek lehessünk.   loditamasLódi Tamás:- Jó játékvezetés mellet, egyenlő erők küzdelmében a második félidő első perceiben, kihasználva a Göcsej rövidzárlatát sikerült megnyernünk a mérkőzést. Ezzel a sikerrel még nem történt semmi, ugyanis van még hátra kilenc mérkőzés, ahol szeretnénk megőrizni az első osztályú tagságunkat.     bb - Jóna István -