Egygólos vereség a főpróbán
2022.10.15 | 07:46

A jövő heti, csehországi Eb-selejtezőkre készülő női futsalválogatottunk 6-5-re alulmaradt a szerbek otthonában.

Női futsalosaink a júliusi Európa-bajnoki döntőt követően először léptek pályára nemzetközi mérkőzésen, az ellenfél a szerb válogatott volt Magyarkanizsán. A mieink a jövő heti, csehországi Eb-selejtezőkre készültek ezzel a találkozóval, a keretünkben mindössze két olyan játékos szerepelt, aki nem volt ott júliusban a portugáliai Európa-bajnokságon.

Sajnos Horváth Viktória oldalszalag-sérülést szenvedett az edzőtáborban, ezért nem tudta vállalni a játékot. Reméljük a selejtezőkön már bevethető lesz, hiszen jelen pillanatban talán a legjobb formában lévő játékosa Frank Tamásnak.

Az első félidőben a magyar válogatott játszott jobban, de nem tudtunk elhúzni a hazaiaktól, Fülöp Diána góljára, majd Fábián Rebeka duplájára két találattal válaszoltak a szerbek (3-2). A második félidőben hullámvölgybe került a magyar csapat, a hazaiak fordítottak, és onnan már nem adták ki a kezükből az előnyt. Fábián Rebeka megszerezte harmadik gólját is, valamint Üveges Katalin is betalált, de sok helyzetünk kimaradt, így a vége 6-5-ös szerb siker lett.

– Nagyon hullámzó volt a teljesítményünk, voltak jó periódusaink, de többnyire idegesen, kapkodva játszottunk, túl sok egyéni hibát követtünk el. Nagyon sok helyzetet dolgoztunk ki, még a hibák ellenére is nyerhettünk volna, de az ellenfél kapuja előtt sem választottunk jó megoldásokat. Összességében hasznos mérkőzésen vagyunk túl, sok taktikai elemet gyakoroltunk, de látszott, hogy javulnunk kell a selejtezőkre, minden meccsen száz százalékot kell adnunk, hogy esélyünk legyen a csoportgyőzelemre, és az Eb-részvétel kiharcolására – mondta a mérkőzés után Frank Tamás szövetségi edző.

A csapat jövő hétfőn utazik el Brnóba, ahol szerdán a szlovákokkal, csütörtökön a bosnyákokkal, szombaton pedig a házigazda csehekkel mérkőzik meg.

Szerbia-Magyarország 6-5 (2-3)
Magyarkanizsa, Szerbia

Szerbia: Andrea Sipetic - Zseljena Maksimovic, Marija Vukovic, Milana Knezevic, Lena Marjanovic
Csere: Bojana Jevtic, Lana Colic, Jovana Jankovic, Mirjana Babic, Nikolina Batinic, Tamara Dimitrijevic, Milica Andric, Ivana Trbojevic, Natalija Drobnjak, Milica Popovic
Edző: Vladimir Jovanovic

Magyarország: Torma Lilla - Tóth Nóra, Nagy Anikó, Krascsenics Csilla, Fülöp Diána
Csere: Hargas Annamária, Varga Adél, Üveges Katalin, Kota Gabriella, Koch Fruzsina, Folk Zsuzsanna, Fábián Rebeka, Szalkai Kitti
Edző: Frank Tamás

Góllövők: Fábián Rebeka (3), Fülöp Diána, Üveges Katalin