Egygólos Hali győzelem Debrecenben
2021.09.22 | 09:17

Az éllovas, hibátlanul menetelő Debrecen fogadta a címvédő Haladást – rangadót játszottak a felek. A szombathelyiektől a gólerős Vas Ádám személyében kulcsember hiányzott.

DEAC–Haladás VSE 2-3 (2-2).
Debrecen, DESOK csarnok, 300 néző
VezetteSzilágyi - Borbás - Kakuk

DEAC: Dobi – Harmati, Rodrigo, Thiago, Berecz.
Csere: Krajcsi, Tóth B., Faragó, Szentes-Bíró, Vass O., Rácz, Sándor, Szabó J.
Edző: Elek Gergő.

HVSE:
 Gyimesi – Kovács M., Hajmási, Dróth, Dávid.
Csere: Alasztics, Szalmás, Nagy K., Sipos, Vatamaniuc-Bartha, Gerencsér, Rezala, Henrique.
Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon.

Gólszerzők: Szabó Á. (12.), Harmati (15.)., ill. Dávid (2.), Dróth (20.), Henrique (29.)..

Erős tempóban nyitott a Haladás, letámadott, rögtön magához ragadta az irányítást. Gyorsan meg is szerezte a vezetést: egy végletekig kijátszott kontra végén Dávid talált közelről a kapuba (2. perc: 0-1). A folytatásban próbálta feljebb tolni a játékát a Debrecen. Ám a Haladás remekül védekezett, sok labdát szerzett, jól kontrázott – de kimaradtak a helyzetek. Benne volt a vasiak játékában a gól. Aztán a Debrecen – némileg váratlanul, szerencsésen – egyenlített, egy megpattanó Szabó lövés csorgott Gyimesi kapujába (12. perc: 1-1). A DEAC pedig vérszemet kapott, letámadta ellenfelét, többször is hibára kényszerítette A Haladás is eljutott helyzetig, Nagy Kevin lövésénél a kapufa mentett. Viszont Gyimesinek is nagyokat kellett védenie. És a hazai nyomás góllá érett – átvette a vezetést a DEAC. Rögtön időt kért a Haladás. A játékrész hajrájában kapujához szegezte ellenfelét a HVSE. Dróth előbb rúgott egy kapufát, majd egy szabadrúgásvariáció végén némi szerencsével kiegyenlített – 20 másodperccel a szünet előtt (20. perc: 2-2).

Haladás-helyzetekkel kezdődött a második félidő. Aztán bemelegedett a házigazda is – a kapufán csattant egy debreceni löket. Kiegyenlített csatát vívtak a felek, mindkét kapu előtt adódott helyzet. Majd Henrique látványos távoli bombájával megszerezte a vezetést a Haladás (29. perc: 2-3). De a DEAC nem roppant meg, nem adta fel – próbálkozott becsülettel a házigazda. Remek kontrákat vezetett a Haladás, bőven eldönthette volna a meccset. Az utolsó szűk két percben vészkapussal rohamozott a házigazda – négy másodperccel a vége előtt a felső léc segítette ki a Haladást.
Nagy csatában nyerte meg a rangadót a sok helyzetet kihagyó HVSE.

Egy kicsit álmoskásan kezdtünk, az elején meg voltunk illetődve, ám magunkra találtunk, és megfordítottuk a meccset. Aztán jöttek olyan apróságok, amikből a Haladás fordított. Úgy érzem, a mérkőzés nagyobb részében meggyőzőbb teljesítményt nyújtottunk ellenfelünknél, büszke vagyok a fiúkra. Akadtak hibáink, amiknek a számát csökkenteni lehetne, ezen dolgozunk. Ez a produkció a mezőny többsége ellen elegendő lett volna, de egy Haladás ellen pont volt nem elég. Fontos, hogy ezen az úton kell maradnunk. Jobb eredményt akartunk elérni ezen a találkozón, de a célunk nem változott, a felsőházba szeretnénk jutni – összegzett a mérkőzés után Elek Gergő vezetőedző a deac.hunak

forrás: vaol.hu