Egyenlített a Dunaferr!
2018.06.05 | 08:54
Remek játékot bemutatva nyert 4-1-re a második mérkőzésen, s egyenlítette ki a bajnoki bronzcsatát a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata a Haladás ellen.
A győzelmi kényszer terhével lépett pályára a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata a Haladás elleni bronzmeccs második párharcán, hiszen a valamely csapat két győzelméig tartó párbaj első ütközetét a szombathelyi gárda nyerte meg 3-1 arányban. A receptet Takó Csaba dolgozta ki, melyben az állt, hogy a kialakított helyzeteket minél nagyobb arányban ki kell tudni használni. Az első percek ritmuskeresése után átvette a Dunaferr a kezdeményezést. A labdát jól járatták a hazaiak, mely egyikének végén Hosszú Ádám lépett meg védője öleléséből, és a kifutó Sásdi mellett szerezte meg vezető gólt (1-0). Ezt követően azonban egy védelmi megingást használt ki kegyetlenül a Haladás, amikor egy sarokrúgást követően Melo José Michel pontosan lőtte ki a jobb felső sarkot (1-1). Az egyenlítés után Reveland Zoltánért izgultunk, akit egy ütközés után kellett ápolni, de végül tudta folytatni a játékot. Ismét Melo válhatott volna főszereplővé, akinek szabadrúgásába sikerült még beleérni, de a labda így is veszélyesen vágódott a hazai kapu irányába. A 8. percben Vidák gurított centikkel kapu mellé, mely alapján joggal mondhattuk, hogy a Szombathely átvette a meccs irányítását. Ezt követően kényszerű kapuscserét hajtott végre a Dunaferr, Reveland Zoltán helyére Rigó László érkezett, akinek szinte azonnal akadt dolga, de az utolsó pillanatban kisegítette őt Horváth Norbert, aki a gólvonal elől mentett. Hasonló védekezést mutatott be Fekete Róbert is, aki egy védekezési hiányosságot tett jóvá azzal, hogy időben zárt vissza kapusa mögé, hiszen utolsó emberként sikerült a kapura tartó labdát a mezőnybe vágnia. Rigó mutatott be bravúros védést a 14. percben, majd Németh Péter bravúrjára volt szükség, aki becsúszva érte el a vendégek keresztpasszát. A kimaradt szombathelyi lehetőségek után sikerült visszavenni a vezetést. A félpályán megszerzett labdával Hosszú Ádám a jó ütemben érkező Fekete Róbertet találta meg, akinek pontos, lapos lövése talált utat a kapuba (2-1). A következő akció végén Hosszú növelhette volna az előnyt, de a kapuson túljutó labdát egy visszafutó védő még időben utolérte. Bő egy perccel az első félidő vége előtt ismét gól. Egy begyakorolt sarokrúgás variáció végén a védőjétől leváló Horváth Norbert célzott pontosan (3-1), ezzel kialakítva a kétgólos különbséget. Fordulást követően mindkét félen látszott, hogy a védekezését szeretné stabilizálni, mely a fegyelmezett visszazárásokon és a blokkokon mutatkozott meg. Schrancz Balázs lövését érték be a Haladás védői, egy perccel később Hosszú életerős bombáját tolta szögletre bravúrral Sásdi. A 26. percben a vendég védők vesztükre nem vették elég komolyan a kapujuknak háttal álló Fekete Róbertet, aki egy gyors fordulat után hatalmas lövést eresztett meg a kapu bal felső sarkába (4-1). Rigó Lászlót kellet sérülés miatt több, mint egy percig ápolni, ő azonban vissza tudott állni a játékba. Szeghynek is megjött a lövő kedve, Sásdi azonban vetődve hárított. A Haladás ekkor taktikát váltva kapusa helyett mezőnyjátékost küldött a pályára, melynek majdnem azonnal meg is lett a kára, de utolsó emberként Melo megóvta csapatát a góltól.  Annak ellenére azonban, hogy a létszámfölény miatt nyomasztóvá vált a vendégek labdajáratása, az a kiváló Dunaferr védekezésnek köszönhetően nem volt igazán gólveszélyes. Ettől viszont elvesztették a vendégek a türelmüket, akik a Fridrich elleni durva szabálytalanság miatt bő két perccel a vége emberhátrányba kerültek, mellyel végleg el is dőlt a második bronzcsata. A Dunaferr győzelme egyben azt jelenti, hogy következik a harmadik, mindent eldöntő ütközet, hiszen a két csapat közötti párbaj állása 1-1.

Dunaferr DUE Renalpin FC - Swietelsky Haladás VSE 4-1 (3-1) Dunaferr DUE Renalpin FC: Reveland Zoltán – Horváth Norbert 1, Németh Péter, Fekete Róbert 2, Hosszú Ádám Csere: Rigó László - Oroszi László Krisztián, Schrancz Balázs, Szabó Tibor, Fridrich Dávid, Szeghy Szabolcs Géza, Pál Patrik, Csányi Dávid István, Cseresnyés Alex. Vezetőedző: Takó Csaba. Swietelsky Haladás VSE: Sásdi Bálint – Öreglaki Norbert, Horváth Péter, Melo José Michel 1, Dróth Zoltán. Csere: Gyimesi Máté Ármin és Matyi Benjámin – Sipos Gergő, Németh Péter, De Sousa Santos Andersson Michel, Márkus Gábor, Hajmási Milán, Vidák Balázs, Bencsik Roland. Vezetőedző: Turzó József Góllövők: Fekete 2, Horváth, Hoszú, illetve Melo