Egyenlített a Déva
2008.06.02 | 00:00

A román futsal bajnokság döntõjének második összecsapásán idegenben vívta a Székelyudvarhely. Meg volt az esély arra, hogy akár aranyéremmel távozzon Kozma Mihály együttese a mérkõzés után, ezt jelezte Lódi passza után Mihály Zoltán gólja is nem sokkal a kezdés után.

Hét perc elteltével Al Ioani egyenlített egy szép akció után, s habár aktívabbnak látszott a vendég csapat az elején, a vezetést mégis a hazaiak szerezték meg, Stoica volt a gólszerzõ hat perccel a vége elõtt. Hozzá kell tenni, hogy a vezetõ gól elõtt számos Déva helyzet kimaradt, Balázs jól védett.

A második félidõ elején Al Ioani ismét eredményes volt, hét méterrõl emelt a kifutó kapus mellett a kapuba. Szabó Zoltán bombája csökkentette a hátrányt, szépen lõtt a kapuba a magyar támadó.

Az Udvarhelynek kellett jönnie, emellett nagy hazai lehetõségek is kimaradtak. Kozma Mihály lehozta kapusát, Madarász János állt be, mint vészkapus. Nem sült el jól ez a taktikai elem. Az utolsó percben sajnos háromszor is az üres kapuba helyezték a labdát Jakab Zoltán tanítványai, így 6-2 arányban diadalmaskodott a Déva, s egyenlített a két nyert meccsig zajló csatában.

Csütörtökön hazai pályán, fantasztikus közönsége elõtt mindenképpen kiharcolhatja a bajnoki címet a székely egylet.