Egy tucatig jutottak a zöld-fehérek!
2015.10.23 | 12:59

FTC Futsal-Fisher Klíma – BME FC 12-1 (4-0) Népliget, 150 néző Játékvezetők: Kovács G., Janitz, Pápai FTC: Laucsek – Kulik, Fehér, Karacs, Birinyi Cserék: Pál, Kozák, Kertész, Becsei, Sivák, Balán, Andorka Vezetőedző: Lengyel Béla BME: Trautman – Munkácsi, Oláh, Fábián, Varga Cserék: Varró, Dudás, Rosta, Thamó, Szigeti, Csernai Vezetőedző: Csernai Gábor Sárga lap: Kulik, Karacs, Andorka illetve Csernai Gólszerzők: Birinyi (3), Andorka (2), Pál (3), Fehér, Kulik, Balán, Munkácsi (öngól) illetve Csernai Már csak két másodosztályú csapat volt versenyben, a magyar kupában. A Fradi és a BME évek óta nagy csatákat vív, eltérő eredményekkel. A felek idén már egyszer megmérkőztek, akkor a zöld-fehérek örülhettek. Az esélyek most is mellettük szóltak, bár arra kevesen gondoltak, hogy ekkora különbség lesz a két csapat között. A vendégeknél több hiányzó is akadt, így Csernait és Munkácsit leszámítva csupa fiatallal álltak fel, ami nagyban meghatározta az egész találkozót. Az egyetemisták bátran kezdtek, akadt is lehetőségük, de a vezetést a Fradi szerezte meg egy szerencsés találattal a második percben. Ezután Cserna mester váratlant húzva rögtön vészkapus játékra váltott, és így próbáltak mérkőzésben maradni. A létszámfölényből gólt ugyan nem kaptak, de helyzetig nem nagyon jutottak, igaz így több esélyük volt, mint 4 a 4 ellen. A félidő derekán eldőlni látszott a továbbjutás. Előbb Birinyi értékesített egy jogos hatméterest, majd Andorka is beköszönt. Ezután már nem erőltették a vészkapus játékot a vendégek. A félidei dudaszó előtt Kulik bombázott éles szögből a BME kapujába, megadva a kegyelemdöfést. Fordulás utána a biztos előny és továbbjutás tudatában felszabadultan játszhatott a Fradi, és szép támadásokat vezetve kihasználta ellenfele hibáit. Ahogy telt az idő, az egyetemisták egyre jobban fáradtak, amit a vendéglátók újabb góllal büntettek. A hajrában azért a BME-től egy becsületgólra futotta Csernai révén. A vége egy tucat Fradi gól lett. Ezen az estén nem volt a két csapat egy súlycsoportban, és a hazaiak ilyen irányban is megérdemelten nyertek, és egyedüli másodosztályú csapatként várhatják a harmadik forduló sorsolását. - fotók: Németh Andrea -