Egy tucat gólt szerzett a Dunaferr
2018.10.13 | 09:17
Jó előjelekkel várta a Dunaferr DUE Dutrade FC a ma esti, Rubeola Csömör FC elleni bajnoki mérkőzést, hiszen Fehér Zsolt tanítványai egyetlen, a Haladás elleni vereségen kívül az összes meccsüket megnyerték. Így történt ez legutóbb, az Aramis elleni pályaavatón is, ahol Hosszú Ádámék ellenfelüknek esélyt sem adva játszottak.
Nagy lendülettel vágtak neki a felek a meccsnek, ahol Rigónak kellett elsőként védenie, majd Németh helyezését védte Varsányi. A lövésváltások után két percre megnyugodtak a kedélyek, majd egy pontrúgás után Hosszú Ádám védhetetlenül rúgta a labdát a vendégek kapujába (1-0). Fischer lábában volt az egyenlítés, aki kontra végén tüzelt, de Rigó ismét remekelt, míg a túloldalon Sáhó ziccere maradt ki. A következő akció azonban gólt hozott. Szeghy futott el a balszélen, aki beadás helyett lövést választott, amely megtévesztette Varsányit (2-0). Nehéz szeretett volna villámgyorsan válaszolni, de Rigó kapujából kifutva hárított. Ezzel szemben a hazaiak növelték előnyüket, egy végletekig kijátszott formás akció végén Fekete lőtte a harmadikat (3-0). Ez érezhetően megfogta a Rubeola gárdáját, akik gyorsan időt is kértek. A folytatásban a Dunaferr sokpasszos játéka volt tetszetős, amely meghozta a negyedik góljukat Sáhó révén (4-0). Egy védekezési megingást használt ki a tizedik perc elején a Rubeola Fisher révén (4-1), melyre azonnal válaszolt Pál Patrik (5-1). A rengeteg találat után a gólgyártásból visszavettek a felek, több helyzetet dolgoztak ki, de azok kihasználatlanok maradtak. A 19. percben Pál a hatodik vendég szabálytalanság után végezhetett el büntetőt, melyet kíméletlenül vágott a kapu jobb alsó sarkába (6-1). Az első félidőt jelentő dudaszó előtt 18 másodperccel újabb büntetőt lőhetett Pál, azonban azt ezúttal Varsányi védte. Fordulás után Nehéz szépített (6-2), majd egyre keményebb párharcok tarkították az összecsapást. Ebből az a csapat jöhetett ki jobban, amelyik hamarabb megnyugszik. Úgy tűnt, hogy ezek a hazaiak lesznek, akik Hosszú, majd Fekete lövésével veszélyeztettek, egyúttal hűtötték le a kedélyeket. Sőt! Egy perc elteltével Hosszú már nem tévesztett, és egyéni akció végén lőtte a hetedik találatukat (7-2). Ezt szinte a középkezdés után megválaszolta Józsa, aki egy védelmi megingást használt ki (7-3). Ám még mielőtt fellelkesültek volna a vendégek Klacsák Bence lőtte ki a hosszú alsó sarkot (8-3), majd Fekete Róbert nyugtatta meg saját magát újabb góljával (9-3). Az utolsó nyolc percbe akár cifrázhatta is volna a Dunaferr, de inkább arra törekedett Fehér Zsolt, hogy minden játékosának lehetőséget adjon. Eközben Fekete kétszer egymás után talált be a Rubeola kapujába (11-3), akik közben elkövették hatodik szabálytalanságukat, így jöhetett az újabb büntető. Ezt Hosszú Ádám végezte el, akinek hajszálpontos, erős lövése védhetetlenül vágódott a bal alsó sarokba (12-3). Miletics beleérős találattal szűkítette az amúgy is nagy távolságot (12-4), amely egyben a meccs utolsó találata lett. Dunaferr DUE Dutrade FC – Rubeola Csömör FC 12-4 (6-1) Dunaújváros, Városi Sportcsarnok Vezették: Kovács Gábor, Borbás Bottyán Aurél és Janitz Gergő Dunaferr DUE Dutrade FC: Rigó László– Németh Péter, Pál Patrik Krisztián, Fekete Róbert, Hosszú Ádám Cserék: Cseresnyés Alex – Oroszi László Krisztián, Klacsák Bence, Fridrich Dávid, Szeghy Szabolcs Géza, Szabó Kristóf, Sáhó Kristóf, Hajdú Norbert, Csányi Dávid. Vezetőedző: Fehér Zsolt Rubeola Csömör FC: Varsányi Áron - Nehéz Krisztián József, Maruzsi Máté, Füzy Zsolt, Józsa Tamás Norbert Cserék: Németh Máté - Tősér Gábor, Beke Zsolt, Jenei Ottó, Viz Fülöp, Várkonyi Barnabás, Varsányi Botond, Miletics Zsombor, Fischer Zsigmond Lóránt Góllövők: Fekete 4, Hosszú 3, Pál 2, Klacsák, Szeghy, Sáhó illetve Nehéz, Józsa, Miletics, Fischer 0000000897Fehér Zsolt: - Az első félidőben eldöntöttük, hogy a bajnoki 3 pont Újvárosban marad! Jól kezdett a fiatal csömöri csapat ellenünk, agresszívan, erőszakosan védekeztek, letámadtak minket egész pályán, de a széleket szabadon hagyták, 1-1-es szituáció után helyzeteket tudtunk kialakítani! Az első félidővel elégedettek lehetünk! A második félidőben megint visszaesett játékunk....kellett 8-9 perc, hogy újra meccsben legyen a csapat, akkor újra gólokat szereztünk, és újra átvettük a játék irányítását! Megérdemelt, nagyarányú győzelmet arattunk szép számú hazai közönségünk előtt! Sok sikert kívánok a továbbiakban a csömöri csapatnak! Takó Cs.Takó Csaba: - Sajnos továbbra is önmagunk ellenségei vagyunk. Egy nagyon jó csapattal találkoztunk, akik ráadásul remek formában vannak! Érzésem szerint az eredmény kissé túlzó, mert a helyzetek számában nem volt ekkora különbség a két csapat között, a helyzetkihasználásban azonban megmutatkozott a differencia. Sok sikert kívánok a Dunaújvárosnak a folytatásra!

Forrás: dunaujvaros online