Egy percre volt a Fradi a kieséstől!
2018.06.05 | 17:36
Egy percre volt a Fradi a kieséstől! Sorsdöntő mérkőzésre került sor Győrben, hiszen az első meccsen a Bőny nyert a Népligetben, így a Fradi számára csak a győzelem volt elfogadható, hiszen ellenkező esetben számukra véget ér a bajnokság és kiesnek. Ami örömteli volt náluk, hogy Szabó és Karacs ott lehetett a csapatban, igaz Komáromi piros lapját követően nem. A hazaiaknál Peczár töltötte eltiltását. Rájátszás, 9. helyért BŐNY SZAVILL–CONSULTING – FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 3-4 (1-1, 3-3, 3-4) Győr, 200 néző Játékvezetők: Wittner, Kovács G. Bőny: Balikó – Harnisch, Pinczés, Zobák, Bogyó Cserék: Takács, Kovács, Rajzinger, Nyíregyházky, Móger, Bieder, Kis, Vas FTC: Tóth – Sáfár, Andorka, Birinyi, Vattamány Cserék: Vámosi – Szabó, Juhász, Horváth, Jenei, Dénes, Bencze, Karacs Játékos-edző: Sáfár Tony Sárga lap: Pinczés, Harnisch illetve Karacs, Szabó Gólszerzők: Vas, Harnisch (2) illetve Karacs, Sáfár, Vattamány (2) Összesítésben: 1-1 34443339_2116914661655947_2495426434776956928_n A tét ellenére nem voltak annyira óvatosak a csapatok, mint az első összecsapáson, bátrabban felvállalták a támadásokat, főleg a fővárosiak, akik előtt több lehetőség is adódott, de Balikó jól avatkozott közbe. Mezőnyben többnyire a Bőnynél volt a labda, de nem tudta a meddő mezőnyfölényét érvényesíteni. Az első gólra a 15. percig kellett várni, ekkor Karacs kapott egy remek labdát, amit bevágott a jobb alsóba, megszerezve a vezetést. Az előny nem tartott túl sokáig, egy közeli szabadrúgásból Vas egalizált, egy szép kombináció végén, így kezdődhetett minden elölről. 34529063_2116914684989278_4615266852921147392_n A fordulás után érezhető lett, hogy mind a két fél kissé óvatosabbá vált, így nem forogtak annyiszor veszélyben a kapuk, mint az első játékrészben. A 2. félidő a közepén pörgött fel az összecsapás. Egy szép szöglet kombinációt „evett” meg a Fradi, ami után Harnisch volt eredményes, megszerezve a vezetést. A zöld-fehérek gondjai egy perccel később tovább nőttek, egy kontrát követően ismét Harnisch köszönt be, megduplázva az előnyt. Ekkor úgy tűnt, hogy a Fradi féllábbal már a másodosztályban van, de Sáfár fiai nem adták fel. Hamar vészkapus játékra váltottak, és az első támadásból betaláltak, ami szemmel láthatóan megnyugtatta őket, hiszen ekkor még közel hét perc hátra volt. A hajrához érve a vendéglátók eldönthették volna a párharcot, de Bogyó 10 méteresét Tóth Gyula hárította. Az utolsó öt percben a bőnyiek megpróbálták meghúzni a váratlant, levitték ők is a kapust labdatartás céljából, de nem igazán jött be, nem nagyon tudták megtartani. A hazaiak szemmel láthatóan elkészültek erejükkel, míg a Fradi sokkal frissebben mozgott, így nem volt meglepő, hogy egy perccel a vége előtt egyenlítettek. Karacs fejelt le egy felívelt labdát, amit Vattamány tekert a kimozduló kapus felett a hálóba. Újabb gól már nem esett, így jöhetett a hosszabbítás. 34558576_2116914628322617_7059893604226957312_n A ráadásban a Fradi dominált, főleg Karacs volt elemében, aki közel járt a gólszerzéshez, de ekkor még Balikó bravúrral védett, de a játékrész végén már ő is tehetetlen volt. Andorka egy szép szóló végén hozta kihagyhatatlan helyzetbe Vattamányt, aki nem is hibázott, így a vendégeknél volt az előny. Az utolsó öt percben a Bőnynek kellett támadnia, de nem maradt erejük már, de kaptak egy újabb esélyt az egyenlítésre, egy újabb kisbüntetővel. Ezúttal Balikó állt a labda mögé, de Tóth ezt is hárította. A végső 3 percre Harnischék vészkapussal rohamoztak, de nem volt már bennük átütőerő, így nem igazán jutottak el helyzetig sem, így végül a Fradi diadalmaskodott, életben tartva a bennmaradási reményeket. 34319060_2116914738322606_5188967118074281984_n Nagyot küzdöttek a zöld-fehérek, akik két gólos hátrányban sem adták fel, és fizikai fölényükkel megfordították a találkozót. Következhet a végső összecsapás csütörtök este a Népligetben, ahol a vendégeknél nem szerepelhet Harnisch, mivel megkapta ötödik sárgáját, ami igen nagy érvágás nekik. Jelenleg a lélektani előny a Ferencvárosnál van, de bármi előfordulhat, abszolút két esélyes a végkimenetele. Nagy izgalomra lehet számítani ahol a csata győztese készülhet az osztályozóra, a Csömör ellen. Kis János, Bőny: - Nem öröm 3-1-es vezetésről kikapni, de aki ilyen előnnyel nem tud élni, az jogosan kap ki az adott mérkőzésen. Természetesen nem adjuk fel, nem csüggedünk, győzni megyünk a harmadik meccsre. Sáfár Tony, FTC: - Nem volt könnyű a pénteki meccset követő hétvége, de a csapat átérezte mennyire fontos összecsapás következik, így igen motiváltak és koncentráltak voltunk. Ennek ellenére két gólos hátrányba kerültünk, ahonnan sikerült visszakapaszkodni a végén, és kiharcolni a hosszabbítást. Akkor úgy érzem, már ellenfelünk fölé nőttünk, és megérdemelten nyertük meg a találkozót. Ez az este erőt és önbizalmat kell, hogy adjon csütörtökre, ahol természetesen szeretnénk kiharcolni az osztályozó lehetőségét! Gratulálok a csapatomnak.