Egy kis EB statisztika
2016.02.16 | 12:46
Egy kis EB statisztika UEFA Futsal Euro 2016 számokban   Spanyolország 7. alkalommal nyert egy izgalmas és rekordokat döntő UEFA  Futsal Euro-bajnokságon, Belgrádban. Összeállításra került egy kis statisztika a rendezvényről:
  • 0,3 volt a hátralévő másodpercek száma, mikor Milos Simic gólt szerzett, így Szerbia lett a negyeddöntő győztes Ukrajna ellen.
  • Kazahsztán először mutatkozott be a finálékban, ezzel az egyetlen olyan debütánssá vált, aki az 1996-os nyitó verseny óta érmet is szerzett,
  • Markó Perci, Szerbia csapatkapitánya volt a gólpassz király 5 passzal, ez volt a legnagyobb segítség Belgrádban.
  • 5 játékos szerzett a finálékban 6 gólt, ezek közül a spanyol   Miguelin és Mario  Rivillos kapták közösen az Adidas Arany Labdát, megelőzve a csapattársukat, Alexet, a portugál  Ricardinhot és a kazah csapatból Serig Zhamankulovot.
  • A spanyolok visszakövetelték a címet, melyet már hétszer nyertek meg a 10 tornából.
  • 7 gól a döntőben szintén rekord szám volt.
  • A játékosok száma a döntőkben az Áraz Naxcivan csapatából, valamennyi az Azerbajdzsáni válogatott tagja. A legtöbb játékost ez az egy klub adta, megelőzve a Kiarat Almati-t és a Lokomotív Kharkiv-ot, akik 9 - 9 játékost adtak.
  • A legtöbb gólos mérkőzés az Azerbajdzsán 6: 5 –ős győzelme Csehország ellen.
  • 19 azon játékosok száma Belgrádban, akik részt vesznek az áprilisi UEFA Futsal CUP döntőiben, a spanyolországi Guadalajarában.
  • 25 a gólok száma a 36-40 perc között a húsz mérkőzésen, több mint bármelyik 5 perces periódus alatt.
  • A  debütáns Skócia a rekorder 46 pályára lépővel, ebből 12 jutott el a döntő tornára.
  • 129. A gólok száma a döntők alatt, ez rekord.
  • 11.161 néző, a Szerbia-mérkőzések közül 4 volt teltházas.
  • 113.820 néző. A belgrádi Arénába a 20 mérkőzésre összesen ennyi néző látogatott ki, a verseny történetében először 6 számjegyű a látogató száma. A  horvátországi  2012-es versenyen 95.609   volt  a látogatói  létszám. A 10 napból 5 volt teltházas.