Egy hajszálon múlt a Csenger bravúrja a Fradi ellen!
2018.09.27 | 09:56
Egy hajszálon múlt a Csenger bravúrja a Fradi ellen! KAZINCBARCIKAI ÖRDÖGÖK SE – ÚJPEST FC-220 VOLT 3-3 Mind a két csapat szeretett volna javítani, hiszen a középmezőnyben foglalt helyet. Az első félidőben úgy tűnt, hogy ez a fővárosiaknak sikerül, akik három gólos előnyre tettek szert. A játékrész hajrájára összekapta magát a Barcika és felzárkózott egy gólra. A térfélcserét követően hamar jött az egyenlítés, így kezdődhetett minden elölről. Az izgalmak később fokozódtak, mind a két oldalon akadt egy-egy (erősen vitatható) piros lap, de az emberelőnyt nem sikerült gólra váltani, így maradt a döntetlen. A Barcika már másodszor áll fel hazai pályán három gólos hátrányból. 42611197_1115587071940924_2137267810588426240_n ENERGIA SC GYÖNGYÖS – KARTAL SE 6-7 Rangadóra került sor, hiszen mind a két csapat a dobogóról várta a találkozót, közvetlenül a Fradi mögött. Sokáig nem ismerkedtek a csapatok, már az első percben megzörrent a háló, amit újabb találatok követtek. Az első félidőben összesen 9 gól esett, amiből a vendégek szereztek eggyel többet, így szünetben ők vezettek. A fordulás után rögtön egyenlített a Gyöngyös, de egyből érkezett a kartali válasz. A játékrész közepére két gólos lett a vendég előny, ami után már inkább a védekezésre figyeltek Simon Péter fiai. A vendéglátók rohamoztak, és a hajrában egy szerencsés góllal szépítettek, amivel visszajöttek a mérkőzésbe, de egalizálni már nem sikerült, így a Kartal nagy küzdelemben megszerezte az igen értékes három pontot. 42405866_1167946016693752_1019702021495717888_n CSENGER FUTSAL – FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 4-5 A hazai oldalon nagyon várták már ezt a mérkőzést, hiszen arrafelé nagyon szeretik a Ferencvárost, illetve a két csapat jó kapcsolatot ápol. A Fradi már játszott bajnoki mérkőzést Csengerben, de akkor nem a hazaiak voltak az ellenfél, hanem az azóta megszűnt nyíradonyi Huszárok. De most végre tétmérkőzésen fogadhatták a fővárosiakat a vendéglátók. A találkozó a Fradi számára parádésan indult, hiszen Öreglaki rögtön duplázott, igaz hamar jött egy szerencsés válasz. A vendégek nem álltak le, és két szép találattal magabiztos előnyre tettek szert. Ekkor úgy tűnt, laza este elé néznek Bita Lászlóék, de a hazaiak nem így gondolták, és a félidő utolsó percében két gólt is szereztek, amivel felzárkóztak egy találatra. A fordulás után a csengeriek maradtak lendületben, és többször egyenlíthettek volna, de a kihagyhatatlant sem sikerült berúgni. Több esetben már csak az üres kapuba kellett volna passzolni, de az sem ment. A Fradi a nehéz perceket átélve egy szép támadást követően megduplázta előnyét, ami után úgy tűnt, kissé megnyugodhatnak, de nem így történt. A hazaiak rohamoztak, és egy szabadrúgás után ismét szépítettek, így nehéz utolsó 10 perc várt a listavezetőre. A Csenger fölényben játszott, helyzetei is voltak, de Tóth Gyula igazolta, hogy miért volt annyiszor válogatott, bravúrokat mutatott be. A hajrában a kinyíló hazaiak mellett a vendégeknek több sanszuk akadt eldönteni végleg a meccset, de nem sikerült, így az utolsó pillanatig izgulniuk kellett a három pont, miatt, amit végül sikerült begyűjteni, így továbbra is hibátlanok. A Csenger nagyot küzdött és nagyot is játszott, és az egyik pontra legalább rászolgált volna, de ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni. Ha a következő fordulókban így játszanak, akkor hamar az élmezőnyben találhatják magukat. b5ae57bc-3c91-41f3-abb3-9ad0d6ddf16f  SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC – KISTARCSAI VSC 2-2 Papíron a hazaiak számítottak az esélyesnek, bár a Kistarcsa már mutatott be bravúrt az ősz folyamán idegenben, így a vendéglátókat ez óvatosságra inthette. Ennek ellenére a Kecskemét elképzelése szerint alakult a találkozó eleje. Bánóczki kétszer is betalált, amivel megnyugodhattak a hazaiak. Ekkor kevesen gondolták, hogy több kecskeméti gól nem születik a mérkőzésen. A hazaiak a folytatásban nem tudtak élni a kínálkozó lehetőségekkel, és ahogy lenni szokott, ez megbosszulta magát. Fordulás után előbb szépített a Kistarcsa, majd a hajrá előtt kiegyenlített. Az utolsó percekre maradt még izgalom, mind a két fél begyűjthette volna a három pontot, de a kapuk már érintetlenek maradtak, így maradt a döntetlen, amivel a hazaiak lehetnek a csalódottabbak.