Egy gól döntött Nyírbátorban
2019.09.03 | 12:14
Egy gól döntött Nyírbátorban A bajnokság második fordulójában a Nyírgyulaj fogadta hazai környezetben a Veszprém csapatát. Az első kör egyik alakulatnak sem sikerült úgy, ahogy eltervezte, így a három pont megszerzése hatalmas motivációt jelentett. A mérkőzés a vendégek helyzeteivel kezdődött, melyeket nem sikerült gólra váltaniuk. A Gyulaj folyamatosan rázódott bele a meccsbe és egyre több lehetőséget alakított ki. Az első félidő izgalmas támadásokat hozott, de a kapusok remek formájának köszönhetően a hálót nem sikerült egyik csapatnak sem bevennie. A jeget Vlaschovic törte meg nagyszerű egyéni villanásával a 18. percben, kiszorított szögből nagy erővel a rövid felső sarokba bombázott. A félidő végén is adottak ígéretes lehetőségek, de az 1-0-ás eredmény nem változott. A második 20 percben sem volt oka panaszra a kilátogató közönségnek, hiszen több szép megmozdulást is láthattak. A Veszprém mindent megtett, hogy maga javára fordítsa a találkozót, de Pallai kapuja bevehetetlen maradt. Csoma kiállításánál a 31. percben rezgett a léc a hazaiaknál, de sikerült kivédekezni a 4-3 ellent. Nagy Bence előtt adódott több lehetőség és Vass is veszélyeztette a vendég kaput, de Klcsot nem tudták mattolni. A mérkőzés véghajrájában a vendégek vészkapus játékra váltottak, de ezen a napon a Gyulaj védelme hibátlanul működött és otthon tudta tartani a 3 pontot. Futsal NB I, 2. forduló: Nyírgyulaj KSE–1. FC Veszprém 1-0 (1-0) Nyírbátor, vezette: Belicza (Szabó F., Forgács). Nyírgyulaj: Pallai – Sánta, Siska, Vlashcovic, Kondás. Csere: Opre, Dobó (kapusok), Vass, Csoma, Nagy B., Fekete V., Pazonyi, Lapa. Vezetőedző: Lovas Norbert. Veszprém: Klcso – Tatai, Tama, Komáromi, Boromisza D. Csere: Spandler (kapus), Miklós, Tar, Gyurcsányi, Bognár, Bencsik Á., Bencsik R. Vezetőedző: Frank Tamás. Gólszerző: Vlaschovic (18.). Sárgalapok: Csoma, Kondás, ill, Komáromi Piros lap: Csoma (31.).