Egy félidőt futsaloztak a hazaiak
2008.02.12 | 00:00

Somafone-KHTK - Futsalsa FT FC

A két csapat õszi mérkõzése alapján talán csak az a közel 150 nézõ bízhatott a sima hazai gyõzelemben, akik minden bizonnyal nem látták a Somafone-KHTK dunavarsányi vendégjátékát, ahol a hazai Futsalsa egyenrangú ellenfele volt az akkor vendég kiskunfélegyháziaknak. Akkor 5-2-re gyõztek a félegyháziak, hétfõn viszont 10-2-re.

A lelkes hazai publikum már a 43. másodpercben hazai gólnak örülhetett, amikor is a vendéglátók vezetõedzõje, Kádár Tamás olyan jó 13-14 méterrõl lövésre szánta el magát és a labda a jobb alsó sarokban kötött ki (1-0). A kiskunfélegyháziak maradtak kezdeményezõbbek, határozott passzok jellemezték játékukat, míg a vendégek láthatóan zavarodottan játszottak. A következõ gól a 6. perc végén esett, amikor is Rádi Zsolt növelte kettõre a hazai elõnyt: egy bal oldali kényszerítõ után lõtt Fejes János mellett a rövid felsõ sarokba (2-0). Majd a 7. perc elején már három állt a hazaiaknál az eredményjelzõn: egy jobb oldali beadás után Pöszmet Tamás passzolt az üres kapuba (3-0). A vendégek zavarodottságának látható jele volt, hogy rá egy percre újabb gólt kaptak: egy jobb oldali szögletnél nem álltak fel, így Rádi Zsolt lõhetett 6 méterrõl és nem hibázott (4-0). A kiskunfélegyháziak mezõnyfölénye jellemezte az eddig eltelt idõt, a vendégcsapat elsõ helyzetét a 9. percben jegyezhettük Seres Gábor révén. A 11. percben Szabó Attila lõtt középrõl mértani pontossággal a bal alsóba, már 5-0-ra vezetett a KHTK. A gól után kapust cseréltek a vendégek, de Mészáros sem tudott hárítani, amikor a 12. perc végén Szabó Norbert a bal oldalról egy védõvel a nyakán kapura lõtt és a labda a kapu bal alsó sarkába gurult (6-0). A hatodik gólhoz hasonlóan született a hetedik hazai találat: a 14. percben ezúttal Pöszmet Tamás lõtt balról tudatosan, laposan a bal alsóba (7-0). A hátralévõ hat percben is hazai támadásokat láthatott a közönség, a vendégek csak elvétve veszélyeztették Tóth Péter kapuját. Újabb gól már nem született, így megnyugtató elõnnyel vonulhattak szünetre a vendéglátók.

A második félidõ is gyors hazai góllal kezdõdött: ezúttal 38 másodperc elteltével történt, hogy középen rávezették a labdát a kapusra, majd a lövés helyett inkább passzolt a hazai játékos, amelyet le is füleltek a hazai védõk, de Pöszmet Tamás odaszúrt és így a labda az üresen hagyott kapuba került (8-0). Az újabb kapott gól most nem látszott meg a vendégeket, bár a hazaiak is fékezettebb tempót mutattak ekkortájt. A 23. percben következett a vendégek elsõ gólja: egy bal oldali lövés felpörgött Tóth kapuson, érkezett Godány Balázs, aki fejjel juttatta a labdát a hálóba (8-1). Maradtak lendületben a vendégek: a 25. percben egy kényszerítõ után jobbról középre tett labdát Horváth Attila lõtt a kapuba (8-2). Az ezt követõ percekben felváltva forogtak veszélyben a kapuk, mindkét kapusnak akadt dolga ezekben a percekben. A 34. percben azonban ismét a hazaiak szereztek gólt: Szabó Norbert maradt üresen egy lövõhelyzetnyi idõre a bal oldalon és Fejes János felett a kapu közepébe bombázott (9-2). A mérkõzés végeredményét is Szabó Norbert állította be a 38. percben: csapata tizedik, önmaga harmadik gólját középrõl szerezte egy lapos lövéssel (10-2).

A KHTK mondhatni egy félidõ alatt eldöntötte a mérkõzést, azonban utána is biztosan játszott, támadásai állandó gólveszélyt jelentettek a vendégek kapujára. A Futsalsa inkább csak szenvedett a mérkõzésen, és hogyha valakinek, hát nekik - mivel a következõ fordulóban szabadnaposak - a legjobbkor jön majd a három hetes bajnoki szünet.