Egy élvezhető futsal mérkőzésen vagyunk túl
2017.11.01 | 08:07
Egy élvezhető futsal mérkőzésen vagyunk túl  Mind a két fél vereséget szenvedett az előző fordulóban, de a csalódottabb a Fradi lehetett, hiszen hazai pályán kaptak ki az újonctól rúgott gól nélkül. Ezek fényében szerettek volna javítani, de mint utóbb kiderült, a Hali ellen sem sikert. Nagy elánnal kezdett mind a két csapat, így élvezhető mérkőzést láthattak a kilátogató nézők. Az első percek két Fradi helyzetet hoztak, de gólt ezúttal sem tudtak szerezni. A vendégek sokkal jobban koncentráltak az ellenfél kapuja előtt, és egy labdaszerzést követően megszerezték a vezetést a 7. percben Leo Mendes révén. A hazaiak próbálkoztak tovább, és néhány percet követően megtörték a hosszú gólcsendet. Komáromi elé keveredett a labda, és 9 méterről szépen tekert a hosszú sarokba. A találatnak sokáig nem örülhettek, hiszen fél perccel később egy ritkán látható szerencsétlen gólt kaptak. A saját kapujától támadást indítani akaró Lak térden rúgta az őt megtámadó Michel Melot, akiről a labda a léc alá vágódott. A demoralizáló találat nem szegte kedvét a fővárosiaknak, és a félidő második felében igen jól játszottak, több nagy helyzetet is kidolgoztak, de csak kapufákig jutottak, illetve egy elpuskázott tízméteresig. A vendéglátók szünetig könnyedén fordíthattak volna, de a góllövéssel ezúttal is hadilábon álltak, így minimális vendégelőnnyel mehettek pihenőre a csapatok. 11Turzó mester a Halinál szünetben rendezte a sorokat, és egy sokkal koncentráltabb csapat jött ki a második félidőre. Ez meg is látszott a meccs képén. A vendégek kevesebbet hibáztak, és többet birtokolták a labdát, így a Fradinak kevesebb lehetősége akadt az egyenlítésre. Ahogy telt az idő, a Sáfár legénység kezdett fáradni, mivel csak három cseréjük volt, mivel Lak megsérült az első félidőben. A Fradi küzdött becsülettel, de már közel sem volt bennük akkora átütőerő, mint az első játékrészben. Az összecsapás a 36. percben dőlt el, ekkor Horváth Péter használt ki egy hazai védelmi hibát, amivel megduplázta csapata előnyét. Ezután érezhető volt, hogy a fővárosiakban már nincs annyi, hogy visszajöjjenek a mérkőzésbe. A végén még Leo Mendes megadta a kegyelemdöfést, beállítva az 1-4-es végeredményt. A Fradi ezen az estén felnőtt a Haladás szintjére, és amennyiben jobban használja ki lehetőségeit az első félidőben, talán meglepetést is okozhatott volna. Így viszont a Haladás jobb második félidei teljesítményével megérdemelten nyert egy élvezhető, jó iramú, sportszerű mérkőzésen, ahol a játékvezetés szinte hiba nélküli volt. FÉRFI FUTSAL NB I, 5. FORDULÓ FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA–SWIETELSKY HALADÁS VSE 1–4 (1–2) Elek Gyula Aréna, 150 néző. Vezette: Kovács G. P., Kovács G., Kubicsek Máté FTC: Vámosi – Komáromi, Birinyi, Andorka, Keresztury Csere: Sikur, Safar, Horváth B., Jándék, Dénes, Lak. Játékos-edző: Safar Tony HALADÁS: Sásdi – Öreglaki, Horváth P., Németh E., Leonardo Csere: Gyimesi, Sipos, Németh P., Gyurcsányi, Márkus, Hajmási, Melo, Vidák. Vezetőedző: Turzó József Góllövők: Komáromi (10.), ill. Leonardo (7., 38.), Melo (10.), Horváth P. (37.) FH Sáfár vezetőedzőSáfár Tony, FTC: - Sokkal jobban játszottunk, mint a DEAC ellen, ami biztató. Viszont, amíg nem tudjuk berúgni a helyzeteket, addig nagyon nehéz lesz meccset nyerni. Sajnos a végére elfáradtunk, mivel rövid volt a kispadunk, a sok sérült miatt. Ha ezt a játékot tudjuk nyújtani hosszútávon, hamarosan eredményben is meg fog mutatkozni. Gratulálok ellenfelünknek a győzelemhez. Turzo_JozsefTurzó József: - Egy nagyon jól játszó Fradi ellen sikerült ma nyerni. Igaz hogy mi sok technikai hibával játszottunk, amivel építettük az ellenfél támadásait, de hátul ma is elég stabilak voltunk, aminek köszönhetjük a győzelmet. Gratulálok mindkét csapatnak, hiszen egy igen élvezhető futsal mérkőzésen vagyunk túl.