Edzőmérkőzésen Göcsej győzelem Dunaújvárosban
2015.07.31 | 19:00
Edzőmérkőzésen Göcsej győzelem Dunaújvárosban Hiába szerzett három gólt a frissen igazolt Hosszú Ádám, első felkészülési mérkőzésén 5-4-es vereséget szenvedett a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata az Göcsej SC- től. A nyári felkészülés első edzőmérkőzését játszotta csütörtökön este a Dunaferr DF Renalpin FC futsal csapata, mely az első osztályba tavasszal feljutott zalaegerszegi Göcsej SC gárdáját látta vendégül a Dunaújvárosi Főiskola sportcsarnokában. Mint azt Fehér Zsolt vezetőedző korábban elmondta, az alaposan kicserélődött játékosállomány, valamint az új taktikai rend miatt idő kell együttesének ahhoz, hogy összeszokjon, s ezt a tegnap esti összecsapás is bebizonyította. A vendégek ugyanis igencsak meglepték a hazaiakat a találkozó elején, hiszen még három perc sem telt el a játékidőből, mikor megszerezték a vezetést (0-1). A folytatásban viszont szinte felborult a pálya, annyira küzdött az egyenlítő gólért a Dunaferr. A nagy nyomást a 18. percig bírta a zalaegerszegi egylet, ám Hosszú Ádám sikeres büntetőjével előbb egalizáltak a hazaiak, majd a szünet előtt nem sokkal duplázott Hosszú, így 2-1-es hazai előnnyel cseréltek térfelet a csapatok. A második felvonás eleje újra a vendégeké volt, akiknek ismét három perc kellett ahhoz, hogy bevegyék a dunaújvárosi kaput (2-2). A mérkőzés további részében ráadásul eltűnt a Dunaferr korábbi mezőnyfölénye, kiegyenlített, izgalmas meccset láthatott az a bő száz néző, aki kilátogatott a sportcsarnokba. A 37. percben megint a Göcsej villant, s ismét magához ragadta az előnyt, ám a mesterhármast jegyző Hosszú bő egy perccel a rendes játékidő vége előtt másodszor is egyenlített (3-3). A véghajrában Fehér Zsolt kockáztatott, kapusa helyett is mezőnyjátékos küldött be a pályára, ám ebből a vendégek szereztek újabb gólt, így 4-3-ra behúzták a hazai vereség ellenére is rendkívül szórakoztató rendes játékidőt. A két gárda a felkészülés jegyében még plusz tíz percet ráhúzott a mérkőzésre, melyben egy-egy gól született mindkét oldalon, így a változatos, nagy csatát végül a Göcsej SC nyerte 5-4-re. Bagó Gábor nyilatkozata a mérkőzés után: "Gratulálok az egész csapatnak és az ellenfélnek is, remek mérkőzést játszottunk. Nem szabad messzemenő következtetéseket levonni az eredményből, örülök, hogy a srácok saját bőrükön érezhették a sebességbeli különbséget az NB II-höz képest. A védekezésen volt a hangsúly, amibe még olykor be-becsúsztak hibák, ami azonban a felkészülés ezen szakaszában még belefér. Még sok munka vár ránk, igyekszünk meccsről meccsre javulni."

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00