Dura Mercédes volt a KRSE nyerőembere, 21 gólt szerzett a Szekszàrd
2017.11.24 | 09:57
Dura Mercédes volt a KRSE nyerőembere, 21 gólt szerzett a Szekszàrd A női másodosztály 7. fordulójában keleten már péntek este megkezdődtek a csatározások. A Nyírség NSC az első percben hátrányba került a Békéscsaba ellen, s mi tagadás nehezen melegedtek bele a meccsbe a Kósa tanítványok. Sokkal tüzesebbnek tűntek a viharsarkiak, akiken egyértelműen látszott, hogy nem feltartott kézzel léptek pályára. Kertész Tünde egyenlítő találata után is nyílt küzdelmet hozott a derbi, s bár a szünetig Kovács Kinga is betalált Durkó Tímea a hálójába a 2-1-s félidei állás izgalmas folytatást ígért. Mégsem így történt, a nyíregyházi lányok hamar döntésre vitték dolgot és fokozatosan elléptek ellenfelüktől gólzáporos sikert arattak. Kevesen gondolták, hogy a második játékrészt 11-0-ra fogják a hazaiak megnyerni, egyszerűen minden összejött Bodor Renátáéknak és ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Screenshot-2017-11-24 Futsal Hungary Futsal Magyarország(1)Kósa János vezetőedző is leginkább a második 20 perccel volt megelégedve: - Álmosan kezdtük a mérkőzést, amit megbeszéltünk a mérkőzés előtt, mindennek az ellenkezőjét csináltuk, keveset futottunk, a párharcokat elvesztettük. A szünetben gyorsabb játékot, több passzt és sokkal több futást kértem a lányoktól, valamint jobb összpontosítást. Második félidő elején a lányok betartották, amit kértem tőlük a szünetben, ennek köszönhetően öt perc alatt eldöntöttük a mérkőzést, onnantól kezdve már csak a gólkülönbség volt kérdés. Jó volt látni a felszabadult mosolygós játékot, ilyen gólkülönbséggel is megérdemelt volt a győzelmünk. Gratulálok Monyók Grétának Már előre jeleztük, hogy gyakorlatilag a meccslekötésnél eldőlt a HTE II – Szent Mihály mérkőzés, hiszen a böszörményi vezetők „nyilván véletlenül” riválisuk nagypályás mérkőzésének időpontjára rakták a futsalderbit, annak ellenére is, hogy így Quirikó Vivien vezetőedző emiatt nem tudott a kispadon ülni. Berta László azonban megfelelően pótolta a szakembert és nem okozott gondot a Zebráknak legyőzni a meghatározó játékosainak nagy részét nélkülöző vendégeket és négygólos győzelmet arattak, kimondottan bíztató játékkal. A Keleti csoport további összecsapásait elhalasztották..   Nyugaton a KRSE igencsak megszenvedett a PTE-vel, nagy nehézségek árán tudta csak a kötelezőt hozni a rendőrcsapat. Dura Mercédes volt a találkozó hőse, akinek nevéhez gól és gólpassz is fűződik. Szamosy Csaba a KRSE trénere elégedett volt játékosaival és magyarázattal is szolgált arra, miért ment döcögősen ezúttal a játék: - Nagyon jó meccset játszottunk, ezért elégedett vagyok. A második félidőre elfáradt ellenfelünk, akkor már sikerült értékesíteni is a helyzeteket, majd a lefújás pillanatában kaptuk a szépítő találatot. Nagyon sok a hiányzónk, a mai keretünkből hárman éjszakás műszakból estek be, külön fegyvertény így nyerni. Mostantól bővebb kerettel számolhatok, ami már igazán ránk fér. Gratulálok ellenfelünknek, szimpatikus csapat, mindent beleadtak! Külön gratulálok a játékvezetőknek, nagyon jó munkát végeztek! A megdicsért PTE mestere  Gerstweiler Dániel a vereség ellenére sem tűnt elégedetlennek: - Gratulálok az ellenfélnek, jó meccset játszottunk. Nem mi voltunk a KRSE elleni mérkőzés esélyesei, azonban teljesen rácáfoltunk erre. Végig nagyszerűen védekeztünk és veszélyes kontrákat vezettünk, melyekből többször eredményesek lehettünk volna. A vereség ellenére büszke vagyok a lányokra, azt gondolom egy pontot minimum érdemeltünk volna, ehhez jobb százalékkal kell értékesíteni a lehetőségeinket. Az elmúlt két mérkőzés alapján úgy tűnik, hogy jó úton járunk. Screenshot-2017-11-24 Futsal Hungary Futsal MagyarországA bajnokság 7. fordulójában a Paks csapatát fogadta a Viadukt SE. Sérülés és egyéb elfoglaltságok miatt sajnos a hazaiak csak egy cserével tudtak kiállni. Ennek ellenére még így is ők számítottak esélyesebbnek. Tapogatózó játékkal indult a mérkőzés, majd pár perc elteltével magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat. Sok helyzetet alakítottak ki, de ezeket nem sikerült gólra váltani. A 11. percben azonban megtört a jég. Ferenczi Anna egy gyönyörű cselt mutatott be a hatos környékén, majd rutinosan a kapus lábai között a hálóba lőtte a labdát. 1-0. A következő percekben sorra jöttek a gólok hazai oldalon. Németh Beáta háromszor talált be a félidő lefújásáig, míg Bozsik Nikolett egyszer volt eredményes, így 5-0-ás előnnyel mentek szünetre a lányok. Fordulás után sem változott a játék képe a Viadukt támadott, az Atomerőmű védekezett. Akadtak helyzetek azért vendégoldalon is, amiből a 31. percben Maláti Gréta kozmetikázni tudott az eredményen. A vendégek góljára hazai oldalról hamar jött a válasz Csorba Szandra réven, majd az utolsó percekben még Suhajda Anita kétszer volt eredményes. A lefújást követően magabiztos játékkal 9-1-re győzedelmeskedett Ferenczi Anna gardája. Ferenczi Anna: - Nehezen vettük fel a meccs fonalát, pedig a motivációt és akaratot maximális ponton éreztem a lányoknál. Az első 10 percben már 5 góllal vezethettünk volna, ha kihasználjuk a helyzeteket, amelyek igen látványosak voltak. A nagyarányú győzelem ellenére rengeteg hibával játszottunk, ami egy erősebb csapat ellen végzetes lett volna. Voltak azonban olyan periódusok, melyek szemet gyönyörködtető játékot hoztak. Remélem, ilyen kevesen nem kell játsszunk a további meccseinken és akkor kiegyensúlyozottabb teljesítményre leszünk képesek. Gratulálok csapatomnak az emberfeletti teljesítményhez. És sok sikert kívánok a nagyon szimpatikus Paksi csapatnak is. Az Univerzum Tolna-Mözsre nem lehet azt mondani, hogy jó úton járna. A Szekszárd elleni presztízs rangadót hazai pályán 21-1-re vesztették el Üveges Katalin lányai. Ez méltatlan a klubhoz, de legalább lejátszották a meccset és láthattuk Csigi Esztert, aki 9 góljával a hétvége legeredményesebb játékosa volt a másodosztályban. Eszter őrületes tehetség, reméljük, fogjuk őt még látni a futsal NB I-ben is, mert ott is bőven megállná a helyét.    A Kalafa a várakozásnak megfelelően csak nagy nehézségek árán győzte le az ELTE-BEAC-ot, így továbbra is ott loholnak a száriak a TFSE mögött a tabellán. Szabó László a győztes csapat hadvezére nem volt elájulva csapata játékától: - Nehéz meccsen, nagy küzdelemben szereztünk három pontot. Akartunk, azonban rengeteg hibával játszottunk, de szerencsére ellenfelünk is. Ezt a játékot, meccset hamar el kell felejtenünk, továbblépve készülünk a következő bajnokira.   Példásan helytállt a Piliscsaba az éllovas TFSE ellen, és mindössze három góllal maradt alul Sersztnyev Richárd csapata ellen. A látottakat hűen tükrözi a két edző nyilatkozata is. Horváth Gábor (TFSE): - Sajnos nagyon gyenge napot fogtunk ki, a szezonban talán először. Persze tudtuk, hogy nem lehet minden bajnokin csúcsformában játszani, az pozitívum hogy ez a teljesítmény a két rivális elleni meccs között így is győzelmet ért. Ellenfelünknek gratulálok, mert kezdik minden csapat dolgát megnehezíteni. Hoztuk a kötelezőt és dolgozunk tovább, hogy a jövő heti rangadónkon megint jó játékot és győzelmet ünnepelhessünk. Sersztnyev Richárd (PAFC): - Nagyon hasznos találkozó van mögöttünk, a mérkőzés minden perce rámutatott egy-egy hiányosságunkra, érezhető volt, hogy miben kell a leginkább fejlődnünk a jövőben. Mindezek mellett egy büntető, egy 6 méterről elvégzett szabadrúgás, egy távoli, minden láb alatt-mellett ellőtt labda és egy utolsó emberes elcsúszás után kaptunk 4 gólt, ami számomra pozitív, sokat javult a védekezésünk, nem kaptunk "akciógólt". Büszke vagyok a játékosaimra, ismét bizonyították, hogy sokra hivatottak. Ellenfelünknek gratulálunk, nem véletlen kaptak eddig csupán 3 gólt, le a kalappal a Soóky-Horváth páros munkája előtt!   Nyírség NSC – Békéscsabai Wanted SC 12-1 (2-1) Gólszerző: Kertész Tünde (3), Bodor Renáta (3), Kovács Kinga (2), Monyók Gréta Edina (2), Szűcs Éva, Nagy Nóra illetve Sugár Ágnes   Hajdúböszörményi TE II – Szent Mihály 7-3 (5-1) Gólszerző: Nagy Anikó Andrea (2), Bölömi Ibolya (2), Pálóczi Krisztina, Madzin Nóra, Mogyorósi Zsuzsanna illetve Baksa Katalin, Szekeres Anna (öngól), Géczi Bettina   Női NB II, 7. forduló, Nyugati csoport   KRSE – PTE-ÁOK Petőfi SE 2-1 (0-0) Gólszerző: Dura Mercédes, Balogh Kármen illetve Sajabó Boglárka   Viadukt SE – Atomerőmű SE 9-1 (5-0) Gólszerző: Németh Beáta (4), Suhajda Anita (2), Ferenczi Anna, Bozsik Nikolett, Csorba Szandra illetve Maláti Gréta   Univerzum Tolna-Mözs – Agenta Girls Szekszárd FC 1-21 (1-11) Gólszerző: Perger Dorina illetve Csigi Eszter (9), Mausz Renáta (3), Soós Petra (2), Bucher Bettina (2), Lelovics Réka, Bachmann Vivien, Lovász Viktória, Riegler Bernadett, Csontos Anna   Kalafa SE – ELTE-BEAC 2-1 (1-0) Gólszerző: Pap Eszter, Botos Regina illetve Nagy Noémi   PAFC-Mitre – TFSE-Szertarsport.hu 1-4 (0-2) Gólszerző: Bankó Olga Dalma illetve Bagdi Csilla (2), Pavlik Júlia, Burján Nóra