Dunakeszi – Déli 2-2
2015.04.04 | 20:22
Dunakeszi – Déli 2-2 RÁBA ETO II-DUNAKESZI KINIZSI - 1988 DÉLI FC 2-2 (2-1) Dunakeszi, 250 néző Játékvezetők: Czene-Joó, Török, Harmath Kinizsi: Tóth Gy. - Táncos, Somorai, Gorjánácz, Apatini Cserék: Szekeres - Lódi, Soláno, Püspök, Sáhó, Vevé, Bognár, Edző: Biczi Gábor Déli: Gál – Horváth, Nagy G, Szeghy, Csendes cserék: Kovács - Lak I, Deák, Pászti, Jándék, Géczki Edző: Kis János Sárga lap: Püspök illetve Nagy Gólszerzők: Lódi Tamás (2) illetve Lak Imre (2) Elmaradt mérkőzést rendeztek péntek este Dunakeszin, ahol nagyobb tétje a találkozónak a hazaiak számára volt. A Kinizsi amennyiben legalább egy pontot szerez, megmarad az esélye az alapszakasz győzelemre. Ehhez minden eszközt megragadtak Bicziék, hiszen kihasználták, hogy nincs NBI-es forduló, így többen visszajátszottak az első csapatból. Többek között Tóth Gyula, Lódi, Solano és Vevé is ott volt a parketten. Azért a vendégeket sem kellett félteni, ami a visszajátszókat illeti. Nagy Gábor, Szeghy, Kovács Áron is az első csapattól érkezett a Déliben, de tény, hogy náluk több fiatal is lehetőséget kapott. Az első 10 percben a hazaiak birtokolták többet a labdát, de ennek ellenére a vendégek előtt adódtak a nagyobb lehetőségek, de Tóth remekül védett. Ahogy telt az idő, tovább nőtt a hazaiak fölénye, amit Lódi váltott gólra, de sokáig nem örülhetett a szép számú hazai publikum, hiszen a vendégek fiatal támadója, Lak egalizált. Kezdődhetett minden elölről, de a játék képe nem változott. Már kevesebb, mint egy perc volt hátra a játékrészből, mikor Lódi megszerezte ismét a vezetést csapatának, így ők mehettek előnnyel szünetre. Fordulás után a fővárosiak küzdöttek az egyenlítésért, és erőfeszítéseiket siker koronázta. A 26. percben ismét Lak volt eredményes, másodjára is egyenlített. A folytatásban mind a két oldalon sok helyzet adódott, de mind a két kapus remekül védett, így nem született újabb gól. Az utolsó percben a vendéglátók kockáztatva levitték a kapust, de igazi helyzet nem adódott belőle, így maradt az igazságosnak mondható döntetlen. Az egy ponttal a Kinizsi háromra faragta hátrányát a listavezető Szegeddel szemben, és mivel még találkoznak egymással, eldől(het), kié lesz az alapszakasz. Amennyiben nyerne Keszi, közel kerülne a végső sikerhez, hiszen ugyanannyi pontja lenne, mint riválisuknak, de közel 20 góllal jobb a gólarányuk. Annak a meccsnek az eredményétől függetlenül eldőlt, hogy a szegediek játszhatnak a feljutásért, mivel a versenykiírás értelmében tartalékcsapat nem vehet részt a feljutásért folytatott küzdelemben. Fotók: Dunakeszi facebook