Dunaferr bravúr Berettyóújfaluban
2016.05.28 | 01:04
Dunaferr bravúr Berettyóújfaluban Ezüst-közelben a Dunaferr! A mesterhármasig jutó Varga Csaba találatainak is köszönhetően győzte le Dunaferr a Berettyóújfalu együttesét, újabb nagy lépést téve az ezüstérem megszerzése felé. A legutóbbi, Nyírgyulaj elleni hazai győzelmet követően Fehér Zsolt, a Dunaferr vezetőedzője azonnal óvatosságra intett mindenkit azzal kapcsolatban, hogy már elkönyvelje az ezüstérmet, hiszen a mester szerint a java még csak most következik, így az utolsó négy forduló sok mindenben dönthet. Az azonban a mostani, Berettyóújfalu elleni találkozó előtt biztos volt, hogy a gólkirályra, Hosszú Ádámra számíthat a csapat, míg a Dunaújváros egyik nagy kedvence, Nagy Attila ezúttal nem kapott szerepet. Mindkét együttes számára volt tétje az összecsapásnak, hiszen egy esetleges pontszerzéssel lerázhatták volna az MVFC-t a vendégek, míg ők győzelmükkel felzárkózhattak volna.  A meccs a lehető legjobban indult a vendégek számára, hiszen az első akcióból, a 16. másodpercben Varga Csaba révén, aki pontosan lőtte ki a felső sarkot, megszerezték a vezetést (0-1). Ezzel sikerült megadni a találkozó alaphangját, hiszen azonnal taktikát kellett módosítania Turzó József alakulatának. Azonban a hazaiak hiába próbálták meg beszorítani az Újvárost, ez számukra nem igazán sikerült. Kiegyenlített, kisebb helyzetekkel tarkított meccs alakult ki, melyen kontrák után előbb Varga, majd Hosszú és Horváth előtt adódott újabb gólszerzési lehetőség, míg a hazaiak kapufáig jutottak. Az egyenlítés érdekében időt kért a Berettyóújfalu, melytől annyit változott a játék képe, hogy óriási erővel kezdték támadni a vendégek kapuját. A Dunaferr hősiesen védekezve állta Trencsényiék rohamait, melyekbe azért óhatatlanul becsúszott egy-két szabálytalanság is. A pontrúgásokból Rábl és Dávid veszélyeztették Reveland kapuját, míg a vendégek a kontrákban bízva törtek ki a hazaiak szorításából. Az első félidő vége előtt öt perccel egy kis lélegzetvételnyi szünethez jutottak Fehér Zsolt időkérése alatt, hogy aztán újult erővel vágjanak neki a szünet előtti hajrának. A maradék időben azonban Rábl gondoskodott arról, hogy ne sikerüljön megőrizni előnyüket, aki távolról eresztette el egy bődületes lövést (1-1). Meg volt az esély az újabb gól megszerzésére, amikor szabadrúgást végezhetett el Schrancz Balázs, de a rúgás előtti pillanatban csúnyán aláfordult a lába, így hosszabb ápolásra szorult. Jókor jött a szünet a vendégeknek, hiszen ki kellett heverniük a hazaiak első félidei nyomását. A második húsz perc ott folytatódott, ahol az első lezárult. A hazaiak magukhoz ragadták a kezdeményezést, akik azonnal beszorították kapujuk előterébe a vendégeket, míg a Dunaferr továbbra is a kontráiban bízott. Arról, hogy ne zördüljön meg a háló Reveland gondoskodott, aki zseniális mozdulataival hárított minden kapura tartó labdát. Ez a macska egér játék a 29. percig tartott, hiszen ekkor egy megszerzett labdával előre lódult a Dunaferr, majd Varga révén ismét náluk lett az előny (1-2). Ekkor újabb taktikai váltással Fehér Zsolt kapusa helyett mezőnyjátékost, nevezetesen Ivacs Gábort küldte a pályára. Ezzel a célja kettős volt, hiszen a vezetés birtokában jó lett volna, ha az újvárosi fiúk lábán táncolt volna többet a labda, mindemellett fontos volt, hogy nyomást gyakoroljanak az MVFC-re. Ezt a hazaiak nehezen dolgozták fel, akik hátrányukat keménységgel párosították, míg a játékvezetők kezéből kicsúszni látszott a találkozó irányítása. Ennek kárát Fridrich Dávid látta, akit kegyetlenül elütöttek, mely után fiatal játékos hosszas ápolásra szorult. A kemény párharcoktól sem mentes ütközetben, melyben Horváthot érdekes körülmények között terítette le egy hazai játékos, öt a négy ellen támadott a Berettyóújfalu, amikor szép játék után Komáromi egyenlített (2-2). Sokáig nem örülhettek a döntetlennek, hiszen egy perc múlva megint Varga következett, aki újból bevette Tihanyi kapuját (2-3). Az egyenlítésért küzdő MVFC a hajrában ismét vészkapussal játszott, de ez most kevés volt a nagyszerűen játszó Dunaferrrel szemben, akik megőrizték egygólos előnyüket.  MVFC - Berettyóújfalu - Dunaferr Renalpin FC 2-3 (1-1) Berettyóújfalu, vezette: Szilágyi – Veres - Flinta MVFC: Tihanyi Csaba – Komáromi Péter, Szabó Péter, Rábl János, Dávid Richárd. Cserék: Klochko Dmytro, Harmati Tamás, Trencsényi János, Stanic Srdan, László Márk, Mezei Dávid, Vulovic David. Vezetőedző: Turzó József. Dunaferr DF Renalpin FC: Reveland Zoltán – Hosszú Ádám, Klacsák Bence, Horváth Norbert, Varga Csaba   Cserék: Rigó László – Schrancz Balázs, Aradi Csaba, Ivacs Gábor, Fridrich Dávid, Gorjanácz Márió, Csányi Dávid István. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Góllövők: Komáromi, Rábl illetve Varga Cs (3) Fehér Zsolt: - A mai napon nem játszottunk jól! Viszont jobban akartuk a győzelmet, mint ellenfelünk! Ennek meg is lett az eredménye! Büszke vagyok a játékosaimra, egytől egyig! Minden dolgot megcsináltak, amit a mérkőzés elején kértem tőlük! Van még három mérkőzés az idei bajnokságból, nem állunk meg! Készülünk a következő nagy feladatra!