A Magyar Távirati Iroda (MTI) Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai.
Az idén 59 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.
Futsalban Dróth Zoltán (Haladás VSE), immár harmadik ízben, míg Varga Adél (WSH Tolna-Mözs) először nyerte el a kitüntető címet.