Dróth tarthatatlan volt
2021.11.11 | 16:23

A 10. fordulóból elmaradt mérkőzést pótolt a két élcsapat. A bajnoki címvédő, listavezető Haladás fogadta a kupagyőztes Veszprémet – amelytől az első fordulóban 6-5-re kikapott idegenben. A szombathelyiektől az eltiltott Vas Ádám és a sérült Nagy Kevin személyében két kulcsember hiányzott.

Haladás VSE–Veszprém Futsal 5-2 (2-2).
Haladás Sportcsarnok, Szombathely
Vezette: Zimonyi - Czene-Joó - Tóth-Tolnay

HVSE: Alasztics – Hajmási, Sipos, Rezala, Henrique.
Csere: Gyimesi, Homlok (kapusok), Kovács M., Szalmás, Dróth, Dávid, vatamaniuc-Bartha, Gerencsér.
Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon.

Veszprém: Spandler – Tatai, Pál, Boromisza, Rutai.
Csere: Koncsol, Fridrich, Dorogi, Ábrahám, Bencsik, Fellembek, Kiss.
Edző: Fehér Zsolt.

Gólszerzők:
 Dróth 3 (5., 6., 29.), Vatamaniuc-Bartha (22.), Kovács M. (33.), ill. Tatai 2 (4., 14.)

Lendületesen kezdtek a csapatok, mindkét kapu előtt adódott helyzet. Aztán a percek múlásával kicsit visszavettek a tempóból: a Veszprém védekezésre rendezkedett be, a Haladás meddő mezőnyfölényt alakított ki. A vendég szerezte meg a vezetést: Tatai volt eredményes egy szöglet után, a lábak között idei-oda pattogó labda talált utat Alasztics kapujába. Dróth gyorsan egyenlített, lefordult a védőjéről, kapura szúrta a labdát, a löket Tatain váltott irányt, végül a hálóban kötött ki. Sőt Dróth folytatta a gólgyártást, Dávid hosszúra átívelt szögletét bombázta kapásból, a kilencesről a kapuba. Fordított a HVSE (6. perc: 2-1). A házigazda nyomott tovább, letámadott, a vendég megszállta saját térfelét, védekezett keményen, várt a kontralehetőségekre. Alig volt a labda a Veszprémnél, ezért korán átállt vészkapus játékra. A taktika pedig bevált: Tatai egyenlített. A Haladás lendületben maradt, de körbelődözte a kaput, a szünetig nem sikerült begyötörni a harmadik hazai gólt. Nagy szerencsével őrizte meg a döntetlent a Veszprém.

A második félidő technikai hiba miatt késve kezdődött el – de csak elkezdődött. Fordulás után is a Haladás irányított, és támadott keményen. A nyomás pedig gyorsan góllá érett: Dróth ziccerpasszát közelről pofozta kapuba Vatamaniuc-Bartha (3-2). A Veszprém hátrányban sem változtatott a stílusán. Dróth újabb löketénél a kapufa mentette meg a vendégeket. Olykor nyomasztónak tűnt a szombathelyiek fölénye. A hazaiak csapatkapitányát ezen az estén nem lehetett tartani: Dróth ismét lefordult a védőjéről, és messziről óriási gólt ragasztott a bal felső sarokba – eldőlni látszott a mérkőzés (29. perc: 4-2). Kénytelen volt feljebb tolni a játékét a Veszprém, amit rögtön góllal büntetett a házigazda: Hajmási centerezett a kontra végén, Kovács pedig becsúszva sodorta kapuba a labdát (5-2). Ekkor már csak a különbség mértéke volt kérdéses. A hajrában ismét vészkapus játékra váltott a Veszprém – hiába. Simán nyerte a rangadót a Haladás.

Forrás: vaol.hu