Dróth nélkül is győzött a Haladás
2019.01.26 | 16:14
Az NB I-es futsalbajnokság 16. fordulójából elmaradt mérkőzés pótlásán a Kútház Haladás VSE felforgatott csapattal is magabiztosan verte a Nyírgyulajt.
A hazaiaktól hiányzott az eltiltott Dróth és a sérüléssel bajlódó Vas. A Győrből visszaigazolt Vidák azért nem játszhatott, mert a mérkőzés eredeti időpontjában még nem volt Haladás-játékos, és civilben foglalt helyet a kispadon a zöld-fehérek új igazolása, a válogatott kapus Alasztics Marcell. Meglehetősen felforgatott kerettel fogadta tehát a HVSE a veszélyes Nyírgyulajt. Kútház Haladás VSE – Nyírgyulaj KSE 6-2 (3-0) Szombathely, 450 néző Vezette: Kovács, Ibriksz, Wittner HVSE: Sásdi – Michel, Hajmási, Horváth P., Simic. Csere: Gyimesi, Homlok, Sipos, Mendes, Németh Z., Szakasics. Edző: Sziffer András. Nyírgyulaj: Pallai – Vlasovych, Vass, Kántor, Gömze Csere: Opre, Sárga, Szabó Á., Orosz, Nagy, Szabó P., Pazonyi, Tóth. Edző: Lovas Norbert. Góllövők: Hajmási (6.), Horváth P. 2 (12., 27.), Michel 2 (18., 39.), Simic (40.), ill. Vas (21.) Kántor (34.). Kiállítva: Tóth (27.)

IMG20190125191407-768x576

Bátor játékkal kezdtek a csapatok – nem állt be védekezni a Nyírgyulaj. Mindkét oldalon akadt helyzet, de a vendégkapusnak kellett nagyobbakat védeni. Hajmási ellen azonban tehetetlen volt, aki egy remek egyéni alakítás, látványos csel után talált közelről a kapuba. Lendületben, támadásban maradt a Haladás. Közel járt a gólhoz Simic, Michel és Mendes is – Michel egyik lökete a felső lécen csattant. Nehezen, de tartotta magát a Nyírgyulaj. Aztán megtört a jég, Sipos okos emelését bombázta hat méterről a hálóba a második hullámban érkező Horváth Péter (12. perc: 2-0). És nagyon érett a harmadik hazai gól. A vendégek távolról és pontrúgásokból próbáltak veszélyeztetni, mérsékelt sikerrel. Sipos löketénél is a kapufa sietett a vendégek segítségére. Aztán Michel unta meg, hogy szorgalmasan faragják, büntetésként nagy gólt vágott szabadrúgásból. Eldőlni látszott a mérkőzés.

9432bda5-7d37-40b7-97d3-68a388f2c102

Fordulás után azonban – egy szépen kijátszott akció végén – rögtön betalált a vendégcsapat. Sőt, a folytatásban is vezetett több veszélyes kontrát. Szorult a Haladás. Aztán a vendégek összeszedtek egy kiállítást, az emberelőnyt pedig gólra váltotta a házigazda, így ismét megnyugtató előnyre tett szert (27. perc: 4-1). A vendég küzdött becsülettel, korán vészkapusra váltott. És szépített: Kántor pókhálózta ki messziről a bal felső sarkot (34. perc: 4-2). Rögtön időt kért a hazai kispad. Rendezte is a sorait a Haladás, és a hátralévő időben már nem fenyegette veszély a győzelmét. Sőt, a mérkőzésbe még belefért Michel kisbüntetőből szerzett gólja, valamint Simic üreskapus találata is.