Dróth klasszisa ismét győzelmet ért
2019.01.05 | 15:36
Dróth klasszisa ismét győzelmet ért A DEAC első 2019-es meccsén igen összeszedetten muzsikált, holott voltak hiányzói. Mégis, a Haladás, bár a meccs egyes periódusaiban letáborozott a DEAC kapuja környékén, olyan védekezéssel, s ami fő, jó pár alkalommal remek támadásvezetéseinkkel találta szembe magát, hogy egy ki-ki mérkőzés alakult ki. A hazaiaknak ugyanúgy voltak gólszerzési lehetőségei, mint nevesebb vendégeiknek, ám ők használtak ki kettőt ezek közül, s nyertek. Ám ez a meccs a bőven vállalható kategóriát képezi a DEAC részéről. Férfi futsal NB1 15. forduló DEAC - Kútház Haladás VSE 0-2 (0-0) DESOK Vezette: Zimonyi - Czene-Joó - Nyekita DEAC: Dobi – Szentes-Bíró, Vékei, Kondás, Varga D Csere: Faragó, Krajcsi, Tóth A, Faragó, Rácz, Pallai, Berecz, Nyeste Edző: Elek Gergő Haladás: Sásdi – Michel Melo, Simic, Dróth, Vas, Csere: Gyimesi, Hajmási, Horváth P., Sipos, Leo Mendes, Németh Z. Vezetőedző: Sziffer András Gólszerző: Dróth, Horváth P. Elek GergőElek Gergő: - Az első 10 percben csak a védekezéssel voltunk elfoglalva, a támadásokra nem maradt erő, de azt jól csináltuk. Kivideóztuk a Haladást, és a játékosok betartották azt amit kértem tőlük. Az első félidő második felére elhittük, hogy lehet keresnivalónk, és már szép támadásokat is vezettünk. A második félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a Haladásnak, szerintem nagyobb helyzeteink is voltak, amik sajnos rendre kimaradtak. Dróth egy nem-helyzetből rúgott gólt, majd még egy villanásnyi kihagyásunk volt: egy ilyen szintű csapat ellen ez se megengedhető! Büszke vagyok a csapatomra! Ma óriásit küzdöttek! Ezzel a hozzáállással szép eredményeket érhetünk el! Sziffer_AndrasSziffer András:- A mérkőzésen azt kaptam, amire számítottam. A DEAC csapata vissza húzódva sokszor a saját kapuját megszállva agresszívan és jól is védekezett és megpróbált kontrázni. Ezt a védekezést nehezen sikerült feltörnünk, de a második félidő közepén gólra gólt sikerült szereznünk, amivel el is dőlt a mérkőzés. Összességében elégedett vagyok a látottakkal, szinte végig támadtuk a mérkőzést és kevés lehetőséget adtunk az ellenfélnek, igaz egy két kontrájuk veszélyes volt, ennek ellenére a játék összképe alapján a győzelmünk teljesen megérdemelt. Gratulálok a játékosaimnak a teljesítményükhöz, és sok sikert a továbbiakban a DEAC csapatának. Igazából helyesbíteni kell, mert nem is két gólhelyzetet használt ki a Haladás, csak egyet. A másik 2018 legjobb magyar futsalosának választott Dróth Zoltánt dicséri, aki - ahogy Elek Gergő is megemlíti - helyzet nélkül is életveszélyes, s ezt most is bebizonyította. Az első félidőben, miután kijöttek a Hali kezdeti szorításából, a DEAC is bepróbálkozott rendesen. Egy ízben Pallai Zsolt kevergette tisztára magát, majd passzát Faragó Lajos próbálta értékesíteni, aki elől csak csúszva-mászva mentettek a vendégek. Majd Kondás egy jó passzal kínálta meg a hosszú kapufa felé sompolygó Varga Dánielt, aki elegánsan külsővel perdített el a kapus mellett, de a kapufa fölött is. Nagy helyzet volt! Igaz, odaát a légiós Melo kilépett egy indítással, s ütemtelenül elpiszkálta a labdát Dobi Attila kapus mellett, de célt tévesztett próbálkozása. A félidő vége igazi tűzijátékot hozott. Mindkét kapunál több nagy helyzet adódott, de a kapusok jól állták a sarat - Dobit például még 6 másodperccel a dudaszó előtt is tesztelték a szombathelyiek, de védett. Dróth Zoltánék ekkoriban egyébként ismét nagy nyomás alá helyezték a DEAC-ot, de profin állták a sarat. A második játékrész elejét ismét megnyomta a Haladás. Dobi lábbal védett hatalmasat az egyik helyzetnél, majd Vékei Nándor iramodott meg, de gyengén találta el a labdát, amelyet így is csak szögletre tessékelt a vendégkapus. Ezután Simic is megmutatta, miért vitték Szombathelyre őt: szép cselekkel ültette le védőjét, majd lőtt kapufát. Igen ám, de a hazaiakban is volt kurázsi! A jobb szélen Rácz Zsolt ügyeskedett, majd adott középre, ahol Faragó pengésen tolta kapura a labdát, de csak a kapufa koccant. Mindenesetre a második félidő derekán még mindig nem tudta bevenni a DEAC kapuját a remek erőkből álló Haladás. Dróthot kimondottan jól védekezték le több esetben, hol Szentes-Bíró, hol Kondás Kristóf vagy más piszkált oda szabályosan, de hatékonyan neki, vagy csak ügyesen szorították ki őt. Sőt, Szentes lábában is ott volt a vezető találat! Jól fedezve a labdát lépett ki egy kontra végén, majd kicsit jobbra húzva a kifutó kapust is majdnem átjátszotta már, de valahol beleért a hálóőr, így a felső léc fölé perdült az ígéretes lövés... A meccs jó volt, bár gól még nem esett addig. Mindez a 32. percben, vagyis a második félidő második szakaszának elején megváltozott. Ekkor is Dróth zsenialitása kellett ehhez. A jobb szélen, a sarokponthoz közeledve gondolt egyet és felvarrta éles szögből a labdát a hosszú sarokba...  (0-1). A Haladás talán megnyugodott a vezetéstől, talán más miatt történt, de igen hamar betalált ismét. Pallai Zsocát nagy üggyel-bajjal lerázta embere, majd középre passzolt, ahol Horváth Péter a kiszolgáltatott Dobi mellett-felett betalált (0-2). A két gól nagyjából 1 perc alatt esett. Innentől ismét voltak DEAC-lehetőségek, amelyek kimaradtak. Például Tóth Attila rázta meg magát párszor, de a Haladás egy általa irányított, de 3-4 nagy és féltucat kisebb DEAC-helyzetet is hozó meccsen végül behúzta a számára kötelező győzelmet. Nem érdemtelenül, de rendesen megizzadva érte el ezt. A cikk készült Koppányi Szabolcs írása alapján. Fotó: Derencsényi István