Dróth klasszisa döntött
2018.10.09 | 09:32
Az NB I-es futsalbajnokság 5. fordulójában a Kútház Haladás VSE második félidei teljesítményének köszönhetően győzte le az újonc BME együttesét.
A hazaiaktól Mendes sérülés, Sásdi betegség miatt hiányzott. Az újonc, sereghajtó, nyeretlen BME kapuját a Haladással korábban szép sikereket elérő Tyukász védte. Kútház Haladás VSE–BME FC 8-4 (2-4) Szombathely, 450 néző, Vezette: Wittner, Tolnay, Imrő HVSE: Matyi – Michel, Vukadinovic, Simic, Dróth. Csere: Gyimesi (kapus), Hajmási, Horváth P., Sipos, Gerencsér, Németh Z., Péter, Vas. Edző: Vladan Cvetanovic. BME: Tyukász – Lukács, Fritz B., Kulik, Fritz A. Csere: Papp (kapus), Szigeti, Andorka, Fazekas, Csernai, Fodor, Dudás. Játékos-edző: Csernai Gábor. Gól: Dróth 4 (1., 23., 30., 38.), Vukadinovic (14.), Simic 2 (22., 37.), Hajmási (25.), ill. Fritz A. (7.), Fazekas 2 (9., 15.), Kulik (17.).
Képgaléria: Haladás – BME futsal
A Haladásnak 30 másodpercre volt szüksége a gólhoz. Aztán rendezte sorait a BME. Sőt egy védelmi megingást kihasználva egyenlített, majd kontrából is betalált (9. perc: 1-2). Megzavarodott a Haladás, időt kellett kérni. Éledezett a HVSE, Vukadinovic remek támadás végén egalizált. De még ki sem ünnepelhették magukat a szombathelyiek, máris a BME gárdájánál volt az előny. Aztán egy látványos esernyőcsel után került a hazai kapuba a labda – gálázott a vendég (17. perc: 2-4). A közönség pedig elégedetlenkedett. Fordulás után bekezdett a Haladás. Simic bombájával gyorsan szépített, majd Dróth közeli löketével egyenlített (23. perc: 4-4). Hajmási találatánál már felszabadultnak tűnt a házigazda. Nehezen tartotta a lépést a BME. Dróth – ismét látványosra sikerült – harmadik gólja után pedig érezhetően eldőlt a mérkőzés (30. perc: 6-4). Végül kiütéssel nyert a Haladás.  - Tóth Gábor -