Dróth klasszisa döntött!
2016.03.15 | 20:14
Dróth klasszisa döntött! Győzelem a hollandok elleni főpróbán Magyarország – Hollandia 2-0 (1-0) Miskolc, 1000 néző Játékvezetők: Kovács G., Szilágyi Magyarország: Tóth – Komáromi, Dróth, Németh, Horváth Cserék: Matkovics – Szeghy, Harnisch, Dávid, Öreglaki, Trencsényi, Gál, Hosszú, Klacsák Szövetségi kapitány: Sito Rivera Sárga: Dávid Gólszerző: Dróth (2) Az EB-t követően először lépett pályára a magyar válogatott. Jövő héten világbajnoki selejtezőn kell helytállni Olaszország ellen, így most főpróbának volt tekinthető a hollandok elleni barátságos mérkőzés, akik szintén play offot játszanak, Azerbajdzsán ellen. A keret szinte megegyezik a kontinens tornáéval. Mindössze két helyen van változás. A kapuban Matkovics van Tihanyi helyett, míg Komáromi felépült sérüléséből, így ő is tagja a keretnek. A mezőnyjátékosok közül egyedül Rábl a hiányzó, aki azért nem szerepel ezen az estén, mivel az olaszok ellen eltiltás miatt nem léphet pályára. Még a győri VB selejtezőn állították ki az ukránok ellen. A találkozóra nagy volt az érdeklődés, több mint ezer néző jött össze a miskolci sportcsarnokban. Nagy elánnal kezdtük a találkozót, magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, de helyzetig nem sikerült eljutni, nem úgy a hollandoknak. A vendégek sok kis passzos játéka nem ízlik a mienknek, és több lövőhelyzetet is kialakítottak, de szerencsére Tóth megmutatta, hogy remek formában van. Az első gólra a hetedik percig kellett várni. Ekkor Dróth volt erőszakos, és szerzett labdát az oldalvonalnál az ellenfél térfelén, és a kapussal szemben nem hibázott, és okosan a rövidbe passzolt. A bekapott gól nem szegte kedvét a vendégeknek és sok egyéni akcióval próbáltak zavart kelteni, de Tóth mindannyiszor a helyén volt. A félidő hajrájára a magyar csapat vészkapussal támadott, de hiába több távoli Dróth bomba, és egy nagy Komáromi helyzet, több gól már nem született, így minimális előnnyel mehettünk szünetre. A fordulást követően a miénk volt az első lehetőség, de ahogy telt az idő, a vendégek átvették a kezdeményezést, és több helyzetük is adódott. A szünetben beálló Matkovicsnak akadt dolga bőven, de remekül állta a sarat. Egy esetben pedig a kapufa mentett. Aztán ahogy az elsőben, ebben a játékrészben is a hetedik perc hozta meg az újabb gólt. Ezúttal is természetesen Dróth volt eredményes. Megmutatta, hogy miért igazolta le a Kairat Almaty. Egy Szeghy felpasszt követően sarokkal passzolt a holland kapuba, megduplázva a magyar előnyt. A gól után nem sokkal mind a két csapat vészkapus játékkal próbálkozott a hátralévő időben. A hollandok emberelőnyös játéka viszont nem igazán működött. Amilyen kombinatívak voltak 4 a 4 ellen, annyira nem volt elképzelés az 5 a 4 elleni játékban. Igazi helyzetig nem is jutottak a jól záró magyar védelem mellett, majd két labdaszerzést követően csak centikkel kerülte el a holland kaput a labda. Előbb Dróth, majd Dávid találhatott volna az üres kapuba. A hollandok gólképtelenek voltak ezen az estén, így maradt a 2-0. A magyar csapat taktikusan, és fegyelmezetten játszott, és kevés helyzetéből remekül használt ki kettőt, Dróth Zoli klasszisának köszönhetően, így Sito mestert megajándékozták egy győzelemmel 60. születésnapján. Az együttes tagjai kapnak némi pihenőt, majd jöhet az olaszok elleni tétmérkőzés, ahol már a VB részvétel a tét. Sito Rivera: - Nagyon boldog vagyok, mivel nemzetközi szinten kapott gól nélkül lehozni egy találkozót mindig nagy dolog. Egy olyan holland válogatottat győztünk le, akiktől nemrég kétszer is nagyon kikaptunk, így hatványozottan örülünk a sikernek. Jó úton járunk a felkészülésben, bár tudjuk, hogy az olasz csapat egy más szintet képvisel. Természetesen azon vagyunk, hogy meglepjük őket. [gallery ids="56931,56934,56937,56939,56941,56944,56947,56949,56951,56952,56955,56956"]

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15