Drámai végjáték után göcseji pontszerzés!
2015.02.24 | 17:42
Drámai végjáték után göcseji pontszerzés! BME FC - GÖCSEJ SPORT KLUB 3-3 (3-0) MAFC Sportcsarnok, 400 néző Játékvezetők: Baghy, Zimonyi, Máyer BME: Laucsek - Kulik, Fritz, Andorka, Csernai Cserék: Papp - Szigeti, Biczó, Oláh, Fazekas, Varga Vezetőedző: Csernai Gábor Göcsej: Schmidt - Papp, Halmos, Szőke, Nagy Cserék: Lekics - Friss, Bogyó, Szabó, Tóth, Sümegi, Horváth, László Vezetőedző: Bagó Gábor Sárga lap: Andorka illetve Szőke, Tóth Kiállítva: Schmidt Gólszerzők: Andorka, Csernai, Varga illetve Bogyó, Szőke, Horváth GRL_0466 Mindenki egyetértett vele, hogy hétfő este bajnoki döntőnek beillő mérkőzést rendeztek Újbudán, ahol a listavezető az őt üldöző egyetemistákhoz látogatott. Az érdeklődésre nem lehetett panasz, hiszen teljesen megtelt a csarnok, köszönhetően a zalaegerszegi vendégszurkolóknak is, akik jó hangulatot teremtettek. Mind a két oldalon akadtak hiányzók, a vendégeknél a játékos-edző, Bagó Gábor, illetve első számú kapusuk, Balikó Milán. A hazaiaknál sokkal hosszabb volt a nélkülözöttek listája. Közel 10 játékosra nem számíthatott Csernai mester. Egykori válogatottak, Simon Ádám, Kertész Gergő vagy Füzy Zsolt sem játszhatott, de akadt több NBI-t is megjárt rutinos játékos, akik nem léphettek pályára. Ezek ellenére a hazaiakon nem látszott, hogy kissé tartalékosak lettek volna. Rögtön megszerezték a vezetést az első percben, megadva az alaphangot. Érdekesség, hogy a Göcsej legutóbbi idegenbeli bajnokiján is ebben a csarnokban játszott, és ugyan így kezdett a TF ellen is. A vendéglátók maradtak lendületben és irányították a rangadót. Letámadták ellenfelüket, amivel nem nagyon tudtak mit kezdeni Halmosék. Telt az idő, de egyik csapat sem tudott gólt szerezni, inkább mezőnyben folyt a játék. A gólcsend a 16. percben tört meg, ekkor a hazaiak megduplázták előnyüket. Úgy tűnt, hogy a BME két gólos előnnyel mehet pihenőre, de a félidő végén beköszöntek harmadszor is, így már tetemesnek tűnt a Göcsej hátránya. GRL_0483-001 Szünetben a vendégek próbálták rendezni a soraikat, és úgy tűnt sikerült, jobb játékkal rukkoltak elő, de néhány perc elteltével jött a hidegzuhany. Kapusuk megkapta második sárgáját, így mehetett zuhanyozni, és jöhetett a két perces hazai emberelőny. A Csernai-legénység próbálta türelmesen kijátszani a fórt, de nem jött össze a gól, pedig ezzel megpecsételhették volna ellenfelük sorsát. Nem így történt, és ahogy lenni szokott, a kihagyott lehetőség megbosszulta magát. A vendégek kiegészültek és szinte rögtön szépítettek, visszahozva a reményeket. A zalaegerszegiek a hátrány tudatában letámadtak, így nagyobb területe volt a hazaiaknak, akik próbálták kihasználni gyorsaságukat, amiből több lehetőségük is adódott, de nem sikerült betalálni, pedig érezhető volt, hogy egy újabb gól eldöntené a meccset, de még üres kapuba sem tudtak betalálni. A vendégek is próbáltak közelebb zárkózni, de csak helyzetekig jutottak, újabb gólig nem. GRL_0498 Már csak 5-6 perc lehetett hátra, mikor a listavezetőnél készülődtek a vészkapus játékra, de sokáig vártak vele, már-már úgy tűnt, túl sokáig. Bagó mester két perccel a vége előtt érezte úgy, hogy eljött az idő, következhetett az 5 a 4. Az izgalom és a feszültség szinte tapintható volt, ami fokozódott fél perccel később, miután a vendégek egy szerencsés lepattanót követően feljöttek egy gólra. Rohamozott a Göcsej, de helyzete a hazaiaknak adódott, de ezúttal is kimaradt, így maradt izgalom a végére. Már csak fél perc volt hátra, de a vendégek nem tudták levinni a kapust mivel a BME remekül letámadt. Szerencséjükre egy sérülés miatt a játékvezetők megállították a játékot, így volt idejük kapust cserélni. 20 másodpercnél került hozzájuk a labda, és így indulhattak utolsó rohamra, de mindössze 8 másodpercre volt szükségük az egalizáláshoz. Egy jobb oldalról keresztbe visszagurított labdára remekül érkezett Horváth, aki kilőtte a bal alsót, megszerezve az egyenlítő találatot. A BME próbálta menteni a menthetőt, és levitte a kapust, hátha nekik is összejön a gól, és meg is volt a lehetőségük, de a vendég kapus bravúrral hárított, így maradt a döntetlen, ami a Göcsej számára győzelemmel ért fel. Az egyetemisták csak magukat okolhatják, hogy nem döntöttél el a találkozó sorsát a második félidőben, és hagyták, hogy ellenfelük visszajöjjön a meccsbe. Ezzel a döntetlennel maradt a két fél között az egy pont, így a hátralévő fordulókban a Zalaegerszeg mondhatja el magáról, hogy a saját kezében van a sorsa. Ráadásul a Göcsej sorsolása lényegesen könnyebb, hiszen papíron már csak a Győrújbarát lehet nehezebb ellefnél. A BME számára mára már nem elég, hogy sikerrel vegye két nehéz rangadóját, a TF-t és a Fradit, várnia kell, hogy mostani riválisa megbotlik e, amire jelenleg úgy tűnik, kevés esély van. GRL_0516-001 Csernai Gábor, BME edzője: - Hihetetlen!! Ez a mérkőzés csak azért lett döntetlen, mert "elfelejtettük" kiütni az ellenfelünket, és én ebben ma sajnos az élen jártam. Kicsit jobban koncentrálok, ellenfelünk súlyos vereséget szenved. Nagyon büszke vagyok a csapattársaimra, ők ma nagyon magas szinten futsaloztak. A végjátékban egyetlen Göcsej gól sem volt benne, ők mégis kettőt lőttek. Úgy gondolom, ez a hanyag helyzet kihasználásunk következménye, ami megbosszulta magát. Tisztelem ellenfelünk eddigi eredményeit, de ma csak rajtunk múlt minden. Továbbá sajnálatos az is, hogy egyszerre 10 meghatározó játékos (köztük 3 válogatott) nem volt bevethető ma. Óriási szerencsénk, hogy az egyetemi csapatunkban ilyen játékosok vannak, mint akik ma velünk voltak. Köszönet mindenkinek, aki ma nekünk szorított, és sok-sok hála és szeretet az elnökünknek. Bagó Gábor, a Göcsej edzője: - Büszke vagyok a minden játékosomra... Küzdeni tudásból és akaratból jelesre vizsgáztunk a második félidő alapján. Köszönöm mindenkinek, aki kicsit is szorított a csapatunkért! Horváth Elemér, Göcsej (az egyenlít gól szerzője):- Az elmúlt hetekben betegséggel küszködtem, emiatt fájó szívvel ugyan, de ki kellett hagynom a Fradi elleni rangadónkat. Legnagyobb örömömre azt sikerült a csapatnak megnyernie, de a mai mérkőzésen már mindenképpen játszani szerettem volna. Úgy érzem, hogy a bajnokság egyik legjobb mérkőzését játszottuk és külön öröm számomra, hogy az egyenlítő gólt Nekem sikerült szerezni. A bajnokság a mi kezünkben van, de továbbra sem szabad megnyugodnunk, minden meccsre hasonló elánnal kell készülnünk! Köszönjük a csapatot elkísérő szurkolóknak és az online közvetítést nézőknek a bíztatást!