DEAC FUTSAL CLUB - PIONEERS VIHARSARKI FC 9-5 (5-1)
Játékvezetõk: Farkas B., Kovács G., Richter, Czene-Joó

DEAC: Szalánczi - Varga, Kis, Nagy, Berecz
Cserék: Pallai - Fábri, Fülep, Tar, Szentjobbi, Juhász

Békéscsaba: Patka - Szarka, Lukucz, Knyihár, Bessenyei
Cserék: Veres, Tóth G., Tóth L., Szabó, Boros
Vezetõedzõ: Kiss László

Sárga lap: Berecz

Gólszerzõk: Berecz (4), Nagy (3), Szalánczi, Fábri illetve Boros (2), Tóth G., Knyihár, Veres

Összesítésben: 10-10, idegenben rúgott góllal a PIONEERS VIHARSARKI FC indulhat az élvonalban.

Az elsõ meccsen a DEAC kénytelen volt nélkülözni legjobbjait, ami meg is látszott a csapat eredményém. Ami jó hír volt ezúttal Darányi mester számára, hogy Nagy és Berecz ismét pályára léphetett, és hogy mennyire fontos az õ játékuk, azt igazolták, hiszen ketten 7 gólt jegyeztek, igaz, mint utóbb kiderült, ez is kevés volt.

Villámrajtot vett a hazai alakulat, és Berecz és Nagy duplájának köszönhetõen néhány perc alatt ledolgozta hátrányát. A folytatásban is a DEAC maradt lendületben, és a 14. percben egy újabb találatnak köszönhetõen már 5-0 volt az eredményjelzõn. A vendégek mindössze a játékrész hajrájában tudtak szépíteni csak. Szünetre kialakult az elsõ mérkõzés eredménye, így szinte biztos volt, hogy nem lesz hosszabbítás, mert nem sok esély volt rá, hogy gól nélküli második félidõt játszanak a csapatok.

Az elsõ félidõ képe alapján úgy tûnt, hogy a vendéglátók magabiztos sikert aratva, kijavítják az odavágó mérkõzést, és kiharcolják a bentmaradást, de nem így történt. Hiába kezdõdött a második félidõ Berecz góllal, a vendégek percei következtek, akik kétszer is betaláltak, így már idegenben rúgott gólokkal is jobban álltak, így a DEAC számára már nem volt elegendõ a 4 gólos siker. Rohamozott a Darányi alakulat, de hiába szereztek újabb gólt, érkezett rá válasz minden esetben, így a hajrá elõtt 8-5 volt az állás, ami azt jelentette, hogy a hazaiak két gólra voltak a bentmaradástól. A debreceniek mindent megpróbáltak, de csak az utolsó percben tudtak ismét gólt jegyezni a hõsiesen védekezõ csabaiak ellen, és már nem maradt idejük egy újabb gólra, így drámai közdelem végén, a másodosztályú együttes örülhetett, hiszen idegenben rúgott több góljának köszönhetõen õk készülhetnek az élvonalra, míg a DEAC hosszú idõ után búcsúzni kényszerül az élvonaltól.