Drámai fordulatok után minimális Fradi győzelem!
2017.05.20 | 11:46
Drámai fordulatok után minimális Fradi győzelem!  FÉRFI FUTSAL NB I ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 7. FORDULÓ FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA–GÖCSEJ SPORT KLUB 5–4 (2–0) Elek Gyula Aréna, 150 néző. Játékvezetők: Futó, Juhász, (Rábel) FTC: Sikur – Birinyi, Horváth B., Safar, Komáromi Cserék: Laucsek (k), Andorka, Szabó Zs., Cséka, Szegő, Karacs, Kulik. Vezetőedző: Felipe Matos GÖCSEJ: Cseresnyés – László D., Apatini, Horváth D., Gugcsó Cserék: Simon M. (k), Bagó, Szőke, Szente, Koronczai, Kaj. Vezetőedző: Bagó Gábor Góllövők: Birinyi (12.), Andorka (17.), Safar (35., 36.), Karacs (39.), ill. Kaj (25.), Gugcsó. (27., 32.), Horváth D. (33.) 18575575_1702003019813782_67521651_o A héten már találkoztak a csapatok, hiszen a 6. fordulóban Zalaegerszegen csaptak össze. Akkor a zöld-fehérek nyertek, igaz, csak a harában sikerült eldönteni a meccset végérvényesen. A vendégek akkor úgy nyilatkoztak, hogy majdhogynem minden eldőlt, de ennek ellenére becsülettel lejátsszák a hátralévő fordulókat. A lelátón illusztris társaság bukkant fel, hiszen a futsal edzőképző pénteki tanítási napja után, több szakvezető is kilátogatott a találkozóra, hogy a helyszínen szorítsanak „osztálytársaiknak”. 18596197_1702059113141506_1893259974_o A Fradi rögtön magához ragadta a kezdeményezést, és beszorította ellenfelét. Rohamoztak a zöld-fehérek, de a vendégek jól állták a sarat, és egy-egy kontrával eljutottak Sikur kapujáig, de igazi védeni valója alig akadt a Fradi kapusának, nem úgy a másik oldali hálóőrnek. A Göcsej portása több bravúrt bemutatva tartotta a lelket csapatában, de a 12. percben már ő is tehetetlen volt Birinyi lövésénél. A hazai vezetést követően nem változott a játék képe. A fővárosiak próbálták rákényszeríteni akaratukat ellenfelükre, és erőfeszítésüket sikerül koronázta. A hajrában Andorka duplázta meg az előnyt közelről, így megnyugtató előnnyel mehettek szünetre a népligetiek. 18596569_1702059116474839_1355479098_o A lelátón félidőben sokan úgy gondolták, hogy fordulást követően egy újabb Fradi gól eldönti a meccset és sima hazai győzelem lesz a vége. Talán a hazai játékosok is így gondolták, de hamar szembesülniük kellett, hogy ez ezen az estén nem így lesz. Alig hogy elkezdődött a második játékrész, Kaj révén szépített a Göcsej, visszahozva a reményeket. A Fradi fel sem ocsúdott a bekapott góltól, már döntetlen volt az eredmény. Gugcsó egalizált, egy hatalmas bombával szabadrúgásból. Ezután a Fradira mostanában jellemző görcsösség lett úrrá, és ahogy ilyenkor lenni szokott, a feljövőben lévő ellenfél felbátorodik. Így történt a Bagó tanítványokkal is. Két gyors kontrát követően, két gólos előnyre tettek szert, előbb Gugcsó, majd Horváth volt eredményes. A vendégek négyszer jutottak el ellenfelük kapujáig, és négy gólt szereztek. Ekkor még hét perc volt hátra, de a vendéglátók rögtön vészkapusjátékra váltottak. A kockáztatás igen eredményesnek bizonyult. Sáfár percei következtek, akinek két távoli lövése is utat talált a kapuba, így két perc alatt egyenlített a Fradi. A hátralévő néhány percre az volt a kérdés, hogy kibírja-e a Göcsej a végéig, és elvisz egy pontot a Népligetből. Az utolsó két percre aztán a Felipe Matos vezette hazaiak 19-re lapot húztak, és a végjátékra levitték ismét a kapust. A döntés jó húzásnak bizonyult. Egy perccel a vége előtt Karacs szerezte meg a vezetést a zöld-fehéreknek, amit sikerült megtartani a végéig, így ha kínkeservesen is, de hozták a kötelezőt. 18596608_1702059109808173_1249105641_o Nagyot küzdött mind a két csapat, a Göcsej talán rászolgált volna az egy pontra, de a végére teljesen elfogytak, amit ezúttal sikerült kihasználnia a Fradinak. A Göcsej hátránya immáron 9 pont, és nehéz elképzelni, hogy a hátralévő 5 meccsen ezt le tudja dolgozni, így minden bizonnyal megvan az NBI kiesője. A Fradi még bizakodhat, hogy elkerülheti az osztályozót, bár csak akkor, ha ilyen védelmi megingásai nem lesznek, mint ezen az estén. Felipe Matos, a Fradi mestere: - Érdekes meccs volt. Voltunk fenn, majd utána megjártuk a poklot, de szerencsére helyén volt a szívünk. Nagy dolog volt, hogy két gólos hátrányból a hajrában tudtunk fordítani. Úgy érzem, hogy ez mutatja, hogy jelenleg mentálisan erősek vagyunk. Jó látni, hogy együtt van a csapat, ami bizakodásra adhat okot a folytatást illetően. Bagó Gábor, a Göcsej mestere: - Szegény embert az ág is húzza tipikus esete voltunk. Nem játszottunk jól, de a fiúk bebizonyították nem először a szezon folyamán, hogy óriási szívük van. 0:2-ről 4:2, de nem könnyű úgy lejátszani egy meccset, ha az utolsó 13 percen nem faultolhatsz, illetve még a közelébe sem mehetsz az ellenfelednek, mert... Illetve, hogy miért kellett egész meccsen ülve maradnom? Nem értem, amikor ellenfelünknél ketten álltak a padnál mégis engem figyelmeztettek. Nem akarok mentegetőzni és nem is fogok, gratulálok a játékosaimnak, hiszen többen is 32-35 percet játszottak. Úgy érzem, több tiszteletet érdemelnének, szerintem sokan tudják mire is gondolok 18596736_1702059106474840_467702301_o

2024.04.26 | 12:24
2024.04.25 | 13:11

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00