Drámai döntetlen Csömörön!
2019.11.09 | 17:35
Drámai döntetlen Csömörön! Akadt hiányzó mind a két oldalon, a vendéglátóknál Horváth Szabolcsra nem számíthattak boka sérülés miatt, míg a vendégeknél Reveland nem állhatott csapata rendelkezésére. RUBEOLA FC – DUNAFERR DUE DUTRADE FC 2-2 (1-1) Csömör, 300 néző Játékvezetők: Újhelyi, Kiss G., Katona Rubeola: Varsányi – Horváth N., Ársek. Viz, Fischer Cserék: Oswald – Nehéz, Dauner, Milavecz, Husz, Keresztury, Józsa Vezetőedző: Jenei Ottó Dunaferr: Rigó – Németh, Klacsák, Szeghy, Pál Cserék: Cseresnyés – Kolompár, Fidrich, Faragó, Sáhó, Csányi, Németh, Horváth Vezetőedző: Fehér Zsolt Sárga lap: Husz (5’), Józsa (34’) illetve Rigó (35’) Piros lap: Keresztury (35’) illetve Faragó (25’) Gólszerzők: Fischer (15’), Érsek (40’) illetve Pál (1’), Klacsák (24’) A Csömör kezdhette a mérkőzést, de néhány másodperc alatt elveszítették a labdát és az Újváros rúghatott rögtön szögletet. A pontrúgásnál kissé elbambultak a Rubi védői, amit Pál használt ki, és egy hatalmas bombával rögtön megszerezte a vezetést a vendégeknek. 0-1 A gól kissé megfogta a vendéglátókat, akiknek kellett pár perc, hogy magukhoz térjenek. Ahogy várható volt, a Dunaferr stabilan védekezett és próbálta tartani a labdát, mikor náluk volt, így inkább az ő akaratuk érvényesült. Ahogy telt az idő, a Rubi játéka feljavult, és egyre többször veszélytették a kaput, de Rigó rendre a helyén volt, így nem jött az egyenlítés. Ahogy közeledtünk a hajrához, érett a hazaiak gólja, ami egy szépségdíjas támadás végén a 15. percben érkezett. Fischer érkezett remekül a hosszún egy mintaszerű jobb oldali akciót követően és egalizált. 1-1 Az egyenlítés után maradt lendületben a Rubi, de újabb gól már nem esett szünetig, így döntetlennel mehettek a csapatok pihenőre. RFC-Dunafer_csomor_Bujdoso_5 A második félidőre nagyobb lendülettel jöttek ki a hazaiak, de gólt a Dunaferr szerzett, ismét egy pontrúgásból volt eredményes a vendégcsapat. Németh használta ki megint, hogy figyelmetlenek voltak a Csömör védői és remekül tálalt Klacsák elé, aki 8 méterről nem hibázott, így ismét a vendégeknél volt az előny. 1-2 Az újvárosiak nem sokkal a gól után ugyanonnan végezhettek el oldalberúgást, de ezúttal lényegesen rosszabbul kivitelezték. A bepasszt Keresztury leste le, aki egy szép kötényt kiosztva gyors kontrát vezetett, aminek a végén Faragó csak szabálytalanul tudta megállítani. A játékvezető úgy ítélte meg, hogy nyilvánvaló gólhelyzet volt, így kiállította vendégjátékost, és a Csömör két percig emberelőnyben támadhatott. Küzdöttek is Érsekék az egyenlítésért, de igazi ziccerig nem jutottak, mivel nem túl gyorsan és pontosan járatták a labdát. Ha eljutottak lövőhelyzetig, Rigó remekül avatkozott közbe, így nem tudtak élni a lehetőséggel. Az elszalasztott esély sem szegte kedvét a sárga-feketéknek, és hajtottak tovább, így kezdett állandósulni a fölényük, így benne volt a mérkőzésben, hogy egalizálnak. Erre meg is volt minden esélyük, Keresztury lépett ki, akit Rigó csak szabálytalanul tudott megállítani, így jöhetett a jogos hat méteres. A labda mögé Nehéz állt, akinek nem túl jó lövését Rigó bravúrral hárította, így maradt az előny az Újvárosnál.

A kihagyott büntető után nem sokkal tovább nőttek a hazai gondok. Keresztury veszített labdát, majd lerántotta ellenfelét, így megkapta második sárgáját, amiért a kiállítás sorsára jutott. 5 perccel a vége előtt a Dunaferr előtt adódott lehetőség, hogy eldöntse a meccset, de a két perces emberelőnyben kissé érthetetlen módon inkább labdát tartottak, mint hogy támadtak volna. Ezek fényében nem volt meglepő, hogy nem tudták megduplázni az előnyüket, ami később kiderült, meg is bosszulta magát. A hajrára vészkapussal próbált egyenlíteni a Rubeola és úgy tűnt, nem találnak rést a vendégek védelmén, de az utolsó másodpercekben jött a dráma. Dauner lőtt éles szögből kapura, amit bravúrral védett Rigó, majd a kipattanót Víz lőtte rá, de a vendégek kapusa még ezt is ki tudta ütni, de pont Érsek elé, aki közelről bekotorta az egyenlítő találatot, így sikerült az egyik pontot megmenteni. 1-1 RFC-Dunafer_csomor_Bujdoso_1 Aki kilátogatott a mérkőzésre, az nem bánta meg, mivel igen fordulatos és eseménydúsra sikeredett, főleg a második félidő, felvonultatva a futsal minden szépségét. Az Újváros csak magát okolhatja, hogy nem tudta eldönteni a három pont sorsát, majd a végén megtartani az előnyét. Viszont a Csömör is jobb helyzetkihasználással akár a győzelmet is megszerezhette volna, de a végén még a döntetlennek is örülhetett, ami a játék képe alapján igazságos, igaz az egy ponttal egyik fél sem megy sokra. Fotók: Bujdosó Baranyi Krisztina