Döntöttek a székelyek: Bajnokok lettek
2008.06.05 | 00:00

Kozma Mihály csapata nyerte a román bajnokságot, miután a döntõ harmadik meccsén 6-2 arányban legyõzte a CIP Dévát.

Az egész mérkõzésen jobb teljesítményt nyújtottak Madarászék, igaz 2-2-ig fej-fej mellett mentek a csapatok, ám Szõcs László vezérletével még négy gólt szerezve begyûjtötték az aranyérmet Székelyudvarhelyen.

Szõcs László szerezte az elsõ gólt, hatalmas találat volt ez kilenc méterrõl a kapu közepébe bombázott. Molomfelan egyenlítette három perccel a vége elõtt, így döntetlennel fordultak a felek.

A második félidõ heves hazai rohamokkal kezdõdött.

Davi Costa egy szabadrúgás variáció után megszerezte a vezetést, de nem sokkal késõb Al Ioani egy kontrát követõen máris egalizált. Pár másodperccel késõbb már ismét az SK-nál volt az elõny, Lódi lõtt Iancu kapujába hat méterrõl.

A remekül játszó Szõcs László ismét eredményes volt, majd miután a Déva vészkapussal próbálkozott, Lódi már az ötödik hazai találatot jegyezhette. Jól védekezett az Udvarhely, nem találta a rést a Déva, ellenben Szõcs igen, s már a mesterhármasnál járt a székely legény.

Chivut még kiállították a végén, ám mindez már nem számított, hiszen a hármas sípszót követõen bajnoki címet ünepelhetett a csordulásig megtelt sportcsarnok közönsége, valamint a játékosok és a vezetõk.