Döntetlenek fordulója keleten!
2019.03.14 | 10:23

Felsőház KARTAL SE – FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 2-2 (1-2) A forduló rangadóját rendezték Kartalon, ahova a listavezető látogatott. A Fradié volt az első 10 perc, és a fölényük a félidő közepére góllá érett, egy szép Soltész lövést követően. Az előny nem tartott sokáig, mert a vendéglátók egy szabadrúgás után egyenlítettek Vincze révén. A gól után a zöld-fehérek újra támadólag léptek fel, és a hajrában Roni betalált egy gyors támadás végén. A szünetig még lett volna esélyük tovább növelni az előnyt, de csak kapufáig jutottak. A fordulás után maradt a listavezető lendületben, és úgy tűnt, egy újabb góllal eldönthetik a találkozót, de ahogy telt az idő, a Kartal átvette az irányítást, és nyomás alatt tartotta ellenfelét. Többször csak Tóth Gyula mentette meg a vendégeket a góltól, de néhány perccel a vége előtt már ő is tehetetlen volt, Gergus bombázott a léc alá. Az utolsó percekben egyik fél sem kockáztatott, így két ellentétes félidőt követően igazságos döntetlen született. A Fradi ezzel az eredménnyel megőrizte előnyét üldözőivel szemben, mivel a többi eredmény is döntetlennel zárult. 53629873_2043995065655243_8527788850473336832_n SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC – ENERGIA SC GYÖNGYÖS 3-3 (2-3) Mind a két csapat vereséggel kezdte a rájátszást, így fontos lett volna a javítás mind a két oldalon. Az esélyek papíron a Kecskemét mellett szóltak, de ezt a pályán nem sikerült érvényesíteni. Hiába szereztek a vendéglátók vezetést, a folytatásban a Gyöngyös akarata érvényesült, akik fordítani is tudtak, így a Kecskemétnek kellett szaladni az eredmény után. A Berkes legénység sokáig őrizte előnyék a második félidőben is, de a hazaiak végül egyenlíteni tudtak, így végül az egyik pontot megmentették. A Kecskemét maradt a harmadik, míg a gyöngyösiek a hatodikak.

ÚJPEST FC-220 VOLT – CSENGER FUTSAL 5-5 (2-3) Az Újpest értékes győzelemmel kezdte a rájátszást, és úgy érzették, lendületből legyőzhetik a Csengert, főleg, hogy a vendégek mindössze egy cserével érkeztek. Ennek ellenére a lila-fehér nem mehettek biztosra, hiszen a vendégek már kétszer is megtréfálták ellenfelüket, és úgy tűnt, ez most is így lesz. A Szilágyi alakulat néhány perc után 3 gólos előnyre tett szert, és az újpestiek csak ezután kezdtek ébredezni, és szünetig sikerült felzárkóznia. Ahogy az elsőt, a második félidőt is a Csenger kezdte jobban egy újabb góllal, de hiába vezettek két góllal, végül eredményre vezetett a hazaiak erőfeszítései, és végül döntetlenre mentették a találkozót. Talán ha a vendégek nagyobb létszámmal el tudnak utazni, még jobb eredményt érhettek volna el. 53199773_2409573432386887_4904526131438288896_n Alsóház MVFC BERETTYÓÚJFALU – KISTARCSAI VSC 3-4 Fontos meccset rendeztek az alsóházban, ahol a Mezei mindenképpen javítani szeretett volna az előző fordulóban elszenvedett veresége után. Sokáig úgy tűnt, hogy benne van a mérkőzésben, mivel kiegyenlített volt a játék, egészen a második félidő derekáig. Ekkor a vendégek megszerezték ismét a vezetést, majd a hajrában megduplázták az előnyüket. A Berettyóújfalu küzdött az egyenlítésért, de csak szépíteni sikerült, így továbbra is az utolsó helyen szerénykednek. A Kistarcsa megnyerte második találkozóját is, és vezeti az alsóházat jelenleg. KAZINCBARCIKAI ÖRDÖGÖK SE – NYÍRBÁTORI SC 2-6 Újabb pofonba szaladt bele a Barcika, ráadásul ezúttal hazai környezetben. Az első félidő a vendégekről szólt, akik három góllal elhúztak. A fordulás után egy darabig úgy tűnt, vissza tudnak jönni a meccsbe a hazaiak, de a Nyírbátor újra megtalálta a góllövőcipőt és végül magabiztosan nyert. A Kazincbarcika egyelőre csak a hozott pontjainak köszönheti, hogy nincs kieső helyen, de ha nem rendezi a sorait, könnyen bajba kerülhet. 53822752_1230029737163323_5741121443563831296_n