Döntetlen vezéráldozattal
2016.10.29 | 15:20
Igazi derbit játszott a Futsal Klub Székelyudvarhely, pénteken este a városi sportcsarnokban 2–2-es eredményt hozott össze az ezüstérmes Temesvári Informaticával. A mérkőzésen Mánya piros lapot kapott, így kihagyja a City’us elleni mérkőzést.
FK - Temesv okt 16 (BA)-17_b                                 Grigoraș emberfeletti szinten védett Közel telt ház előtt lépett pályára a Grigoraș – Szőcs László, Mánya, Bíró, Szécsi (játszott még: Szőcs Lóránt, Miklós, Silion és Szabó) felállású, vadonatúj, kék-sárga mezben játszó FK, és már a 8. másodpercben megszerezhette volna a vezetést, azonban Szőcs László lepattanó lövése centikkel, de elkerülte a temesvári kaput. A vendégek sem tétováztak, a 2. percben Florin Matei lövése a kapufát érintve hagyta el a játékteret. A temesvári csapat átvette a mérkőzés irányítását, és több helyzetet kialakított, Grigoraș óriásit védve hárította Marques lövését, majd a vendégek edzőjátékosa (és egyben a román válogatott szövetségi kapitánya), Robert Lupu nem találta el ziccerben az üres kaput. A kezdeti magas iram a továbbiakban is megmaradt, a labda főleg a vendégeknél volt, akik többször próbára tették az FK kapusát, aki kiválóan végezte feladatát. Így jutottunk el a 14. percig, amikor Mánya kapott egyből piros lapot, miután Felipe Oliveira ellen szabálytalankodott. Az FK 1:41 percig hősiesen kivédekezte az emberhátrányt, ekkor azonban üresen találták meg Luput, aki a hálóba passzolt. A gól nem fogta meg az FK-t, sőt, a 17. percben Szőcs László egyéni megmozdulását követően egyenlített, aki hét méterről lőtt laposan a bal alsóba. A hajrában is a hazaiaknak volt lehetőségük gólszerzésre, Szőcs László távoli lökete szinte a hálóban kötött ki, a labda azonban a kapusról a kapufára csorgott, s onnan vissza a játéktérre. A második félidő kezdete után nem sokkal ismét robbant a sportcsarnok, Szőcs László húzott el a bal szélen, gyönyörű cselekkel verekedte át a védelmen és tökéletesen tálalt Bíró elé, aki fél méterről kellett az üresen maradt kapuba passzolnia. FK - Temesv okt 16 (BA)-13_b Ezután ismét a vendégek vették át a mérkőzés irányítását, Grigoraș azonban bravúrt bravúrra halmozott a kapuban, Oliveirával és Valadaresszel szemben is sikerült megoldania a lehetetlennek tűnő feladatot. Azért túloldalt Giurcanunak is akadt dolga, azonban az FK játékosai harmadszorra már nem tudták megverni az Informatica kapusát. Annak ellenére, hogy a hazaiaknak a játékrész közepén már kigyűlt az öt szabálytalanságuk, a folytatásban is hatékonyan tudtak védekezni. Egészen a 36. percig, amikor Oliveira közel tíz méterről hirtelen eleresztett lövése elment Szabó lába és Grigoraș keze mellett, így egyenlített a tavalyi ezüstérmes. Még izgalmasabbá vált az utolsó pár perc, a vendégek hagyták ki a legnagyobb helyzetet: a mérkőzésen csak pár percet pihenő Matei baloldali beadását Valadares két méterről nem tudta a hálóba továbbítani. A 2–2-es döntetlennel elégedett volt az FK edzője, Jakab Zoltán. „A mutatott játékkal és a küzdeni akarással teljesen elégedett vagyok. Sajnos korán elveszítettük az egyik meghatározó játékosunkat, de a csapat mindent megtett, hogy pótolja a hiányát. Külön ki kell emelnem még Grigoraș teljesítményét, aki nagyszerűen ellátta feladatát. Jó mérkőzés volt, szerintem mindkét fél elégedett lehet a döntetlennel. Most közel másfél hetünk van felkészülni a City’us elleni mérkőzésre, Marosvásárhelyen nyerni szeretnénk” – összegzett az edző. FK - Temesv okt 16 (BA)-3_b Az FK november 8-án 18 órakor játssza következi mérkőzését a bajnoki címvédő City’us otthonában. Teremlabdarúgó 1. Liga, 9. forduló: Futsal Klub Székelyudvarhely–Temesvári Informatica 2–2(1–1), gólszerzők Szőcs László (17.), Bíró (22.), illetve Lupu (15.), Oliveira (36.).

2024.04.20 | 06:28
2024.04.16 | 11:08

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00