Döntetlen a rangadón; pontelőnnyel vezet a Nyíregyháza
2021.11.17 | 09:51

A második és a harmadik helyezett csatája döntetlent hozott, ez a listavezető Nyíregyházának volt a legjobb, amely magabiztos győzelmével már pontelőnnyel vezeti az NB II Keleti csoportját. Három döntetlen született a fordulóban, valamint két magabiztos győzelem.

Alsóházi rangadóval indult a forduló, de a Mád nem hagyott sok kérdést, a hat találatig jutó Bogyó Károly, a góllövőlista éllovasa vezérletével gólparádét rendezett a DAFC Szeged ellen a hazai csapat. Már a szünetre 9-1 volt az előny, végül 13-3-ra nyert a Mád, ezzel a hetedik helyre lépett fel.

Kellett volna a bravúr a Nyírbátornak a Kincsem otthonában, és már 10 perc alatt 3-0-ra vezetett, majd a szünetig meg is tartotta előnyét. A második félidőre azonban összeszedte magát a hazai csapat, és bár még a 34. percben is kettővel vezettek a vendégek, a vége 5-5 lett – ez a senkinek sem jó döntetlen kategória.

A Nyíregyháza nem hagyott sok kérdést, már a szünetre 4-1-re vezetett a Gyöngyös ellen, és a második félidőben is folytatta a gólgyártást. A listavezető végül 9-2-re nyert, és mivel a riválisai ikszeltek egymással, már pontelőnnyel vezeti a keleti csoportot. Újoncként!

A forduló rangadóját Gyömrőn játszották, ahol a Rubeola a szünetre kétgólos előnybe került. A második félidő elején szépített a Maglód, amely nagyon peches volt ezen a napon, a vendégeket többször is a kapufa mentette meg a góltól. A 32. percben ismét kettővel ment a Rubeola, a hajrában azonban legalább az egyik pontot megmentette a Maglód, ennek a döntetlennek azonban a leginkább Nyíregyházán örültek.

Nagyon kellett volna a győzelem a Miskolcnak, és a 28. percben még 3-1-re vezetett a Nyírség ellen hazai pályán, de a vendégek a hajrában szépítettek, az utolsó percben pedig egyenlíteni tudtak. A Miskolc így maradt a sereghajtó pozícióban.

FÉRFI FUTSAL NB II, KELETI CSOPORT, 9. FORDULÓ
Mád – DAFC Szeged 13-3 (Irhás, Moroncsik 2, Bodnár, Bogyó 6, Szabó 2, Szűcs, ill. Godó, Patai, Baka)
Kincsem – Nyomdavar.hu Nyírbátor 5-5
(Tóth, Gerhát, Laukó, Vörös, Sárközi, ill. Kántor 2, Nyeste 2, Szilágyi)
A Studio Nyíregyháza – Energia SC Gyöngyös 9-2
(Kovács B. 3, Titkó (öngól), Gyügyei 2, Nagy B., Nagy N., Kovács E., ill. )
Maglód – Rubeola 3-3