Döntetlen a nyíregyházi rangadón, elhúzhat a Maglód
2022.02.13 | 20:05

Már pénteken megkezdődött a férfi futsal NB II Keleti csoportjának 19. fordulója, ráadásul a játéknap rangadójával: a Rubeola 2–2-es döntetlent játszott a Nyíregyházával, így ideiglenesen az élre állt, de hétfőn a Maglód nemcsak visszaveheti az első helyét, hanem három ponttal el is léphet.

A párharc egyik legrutinosabb játékosa, Fekete Róbert kilencedik percben szerzett góljával került előnybe a Rubeola Nyíregyházán, majd a szünet előtt kapusgóllal duplázták meg előnyüket a vendégek. A második félidőben azonban a hazai házi gólkirály, Kovács Béla duplázott, ezzel egy pontot megmentettek a vendéglátók, de így immár egymás után harmadszor maradtak nyeretlenek. A hétfői meccsek előtt a két csapat és a Maglód is 39-39 ponttal áll, és mivel még lesz Rubeola–Maglód találkozó (épp a jövő héten), az is előfordulhat, hogy az alapszakasz végén is azonos pontszámmal áll majd mind a három csapat.

Mádra látogat a Gyöngyös, amely már egy döntetlennel is bebiztosíthatja a felsőházas folytatását. A hazaiaknak már csak matematikai esélyük van az első hatra, de ehhez csoda kellene. Hétfőn az első, ha nem is csodával, de mindenképpen bravúrral kezdve.

A DAFC Szegedet fogadja a Miskolc, a két sereghajtó 8-8 ponttal áll, négy egységgel lemaradva a kilencedik Nyírbátortól – így várhatóan azt döntik el, melyikük zárja kiesőhelyen az alapszakaszt. Igaz, egy döntetlennél ez a kérdés továbbra is nyitott marad.

A Nyírbátor a múlt héten nagy bravúrt ért el otthon a Nyíregyháza elleni döntetlennel, most újra nehéz meccs vár rá a Maglód otthonában. A hazaiak már egy iksszel is az élre állnának, de egy győzelemmel három pontra ellépnének az üldözőktől. Nagy meglepetés lenne, ha nem tennék meg.