Döntetlen a macedónok ellen!
2015.03.18 | 21:28
Döntetlen a macedónok ellen! MACEDÓNIA – MAGYARORSZÁG 3-3 (2-0) Szkopje, 1000 néző Macedónia: Udovailev – Leveski, Gligorov, Micevski, Rangotov Cserék: Todorovski, Petrovski – Krstevski, Agushi, Trajkov, Leovski, Jovanovski, Todorovski, Arsovski Szövetségi kapitány: Vasil skenderovski Magyarország: Tóth Gy. – Németh, Lódi, Harnisch, Dróth Cserék: Matkovics – Horváth N., Lovas, Trencsényi, Gál, Dávid, Rábl, Hosszú, Komáromi Szövetségi Kapitány: Sito Rivera Sárga lap: Todorovszky 32’ illetveHarnisch 4’, Dróth 6’, Németh 35’ Gólszerzők: Todorovszki 14’, 18’ Micevski 35’ illetve Trencsényi 30’, Hosszú 35’, Agushi 39’ Előzetesen arra lehetett számítani, hogy sok néző és pokoli hangulat fogadja majd csapatunkat a házigazdák elleni találkozón, de már a bemelegítésnél világossá vált, hogy nem kell tartani a hazai szurkolóktól. Jó indulattal is negyed ház volt a hatalmas csarnokban. A mieink kapuját Tóth Gyula védte, míg a kezdő csapatban a három győri mellett Németh kapott helyet. Remekül indult a mérkőzés számunkra, hiszen néhány másodperc után majdnem megszereztük a vezetést, de végül a kapufa kisegítette a hazaiakat. A folytatásban is a magyar válogatott akarata érvényesült, többet birtokoltuk a labdát. Ahogy telt az idő, a macedónok is kezdtek ébredezni és a félidő közepére már nekik is voltak lehetőségeik. Az első gólra a 14. percig kellett várni. Ekkor a hazaiak legjobbja, Todorovszki iramodott meg a jobbszélen és kissé váratlanul lövésre szánta el magát, ami a hosszú alsóba kötött ki. 1-0 Nem sokkal később tovább nőttek a gondok, ugyanis újra betalált Todorovszki, így már kettő volt a hátrány. 2-0 A félidő végéig nem esett újabb találat, így a macedónok magabiztos előnnyel mehettek a szünetre. Fordulás után nagyobb sebességre próbáltak kapcsolni fiaink, és még agresszívabban letámadni, amikből sikerült is labdát szerezni, de hiába akadtak lehetőségek, nem akart összejönni a szépítés. A jég a 30. percben tört meg, ekkor Trencsényi váltott gólra egy remek passzt 8 méterről, így nyílt lett a találkozó. 2-1 Telt, az idő, de nem jött az egyenlítés, így 6 perccel a vége előtt jöhetett a vészkapus játék, ami hamar meghozta az eredményt. Egy gyönyörű támadás végén Dróth hozta kihagyhatatlan helyzetbe Hosszút, aki nem is hibázott, és kiegyenlített. 2-2 Sajnos sokáig nem örülhettünk a döntetlennek. A macedónok egy kontrát követően helyzetbe kerültek, de Némethnek sikerült még a hatos vonal előtt megállítani a támadást, igaz csak szabálytalanul, amiért akár pirosat is kaphatott volna, de megúszta sárgával. Sajnos a pontrúgást követően nem voltunk olyan szerencsések, mert Micevski bevágta a léc alá a labdát, így újra a vendéglátók vezettek. 3-2 Jöhetett újra az 5 a 4, de hiába alakítottunk ki a második gólhoz hasonlóan hatalmas helyzetet, ezúttal nem tudtunk betalálni. Már-már úgy tűnt, hogy elveszítjük a találkozót, de az utolsó percben Fortuna mellénk szegődött. Egy szerencsésen megpattanó labda az egyik hazai védőről, Agushiról a saját kapujába kötött ki, amivel sikerült az egyik pontot megmenteni. 3-3 Válogatottunk nem játszott jól, főleg az első félidőben, de megérdemli a dicséretet, mert 0-2-ről, illetve 2-3-ról is vissza tudott kapaszkodni és továbbra is megvan az esélye a továbbjutásra. Csütörtökön Spanyolország következik. A csoport másik mérkőzésén: Spanyolország - Svájc 9-1

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00