Döntetlen a futsalrangadón
2018.09.25 | 11:20
Döntetlen a futsalrangadón Izgalmas hajrát követően a Tolna-Mözs elleni 2-2-es döntetlennel kezdte a női futsal NB I-es bajnokságot az Astra Kiskunfélegyházi Bulls FC. A tavalyi ezüstérmes Astra kétszer is vezetett, de a tolnaiak minkét alkalommal kiegyenlítettek. Rangadóval indult a női futsal NB I-es bajnokság, az Astra szeptember 23-án a Tolan-Mözst fogadta a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban. Mindkét csapat a három pont megszerzésére tört, a vendég Tolna-Mözshöz a nyáron négy korábbi Astra játékos érkezett. Az Astrában is két volt Tolna játékos volt nevezve Ősz Csenge és Török Kitti személyében. A gólok sorát Szabó Boglárka nyitotta a 8. percben, amire tolnai oldalról Varga Adél válaszolt. Nem sokkal később ismét az Astránál volt az előny, az együttes korábbi játékosa, Halászi Kinga ugyanis balszerencsés öngólt vétett. (2-1)

5c8ff15c-eec3-4782-9b28-d527787ad2a9

Sok hibával játszottak a csapatok, ami betudható az idény eleji formának. Idővel a Tolna egyre támadóbban lépett fel és a második félidő 5. percében büntetőhöz jutott, de az Astra kapusa védeni tudott. Az egyenlítés ekkor még elmaradt, sőt az Astra a harmadik gól megszerzéséhez is közel került, de a ziccerek kimaradtak. Az utolsó percekben egyre többet kockáztatott a Tolna, az erőfeszítést siker koronázta, Hegyi Szilvia a 37. percben egyenlített. (2-2) A helyzetek ellenére több gól már nem született, a rangadó döntetlennel ért véget. dombóDombó János: - Idény eleji formát mutatva a kelleténél több hibával játszottunk, a Tolna kihasználta hibáinkat, pontot mentett a hajrában. Kipróbáltam új játékosokat a csapatban, akiknek be kell épülniük. Célunk a felsőházi rájátszásba kerülés, ehhez javulnunk kell.  Nagy RolandNagy Roland: - Az idény első mérkőzése mindig nehéz, ráadásul az egyik riválisunkkal játszottunk! Büszke vagyok a csapatra, kétszer sikerült hátrányból felállnunk és a végén megvoltak a lehetőségeink arra, hogy begyűjtsük a három pontot! Ha ilyen egységes csapatként és nagy akarattal tudunk játszani a folytatásban, akkor meg lesz a végén az eredmény! Gratulálok a csapatnak!  Astra Kiskunfélegyházi Bulls FC – WSH Tolna-Mözs 2-2 (2-1) Kiskunfélegyháza, Kész Csarnok Vezette: Márkus A - Kaszala M - Rabi Zs Gólszerzők: Szabó Boglárka 8. p., Halászi Kinga 13. p. (öngól). ill. Varga Adél 12. p., Hegyi Szilvia 37. p.