Döntetlen a finnek ellen
2020.01.13 | 17:40
Döntetlen a finnek ellen Az első félidőben nem született gól, a második játékrészben viszont mindkét csapat betalált, így 1-1-es eredményt ért el a női futsalválogatott a finn együttessel szemben. Bő fél nappal a házigazda ellen elszenvedett vereséget követően ismét pályára lépett Dombó János együttese Ukrajnában – Finnország ellen folytatta a szerepést a Lviv Freedom Cup felkészülés tornán. A női futsalválogatott a szeptemberben kezdődő Európa-bajnoki selejtezőkre készül az év első felében. A szövetségi edző a vasárnapi teljesítmény után csalódottan nyilatkozott, a második körre agresszívabb játékot kért csapatától. Hétfőn megfogyatkozott kerettel állt ki a válogatott, Kota Gabriella az előző találkozón piros lapot kapott, Beke Adrienn pedig sérülés miatt nem játszhatott. A mérkőzés finn-fölénnyel kezdődött, ellenfelünk járatta a labdát és hamarosan az első kapura lövésig is eljutott. A magyar lányok a kezdeti megilletődöttség után magukra találtak, egyre többet volt náluk a labda és támadásokat is vezettek. Ennek ellenére a játék főleg mezőnyben zajlott, igazán komoly veszélyben egyik oldalon sem forogtak a kapuk; az utolsó másodpercekben Horváth Viktória lőhetett, a 19 éves játékos próbálkozását azonban a kapus hárította – így magyar helyzettel és 0–0-s állással ért véget az első félidő. A második játékrész úgy folytatódott, ahogy az első véget ért: aktívabban kezdtünk, mint a találkozó elején és kiegyenlített játékot láthatott a közönség. Továbbra is a mezőnyben járatták a labdát a csapatok, ám bő hét perc után egy finn támadás góllal ért véget. Az egyenlítés egy finn felszabadítási kísérlet után Ganczer Hajnalkának sikerült. A nem sokkal ez után megítélt kisbüntető viszont nem ment be. Hiába a próbálkozások mindkét kapu előtt, az eredmény nem változott a lefújásig, 1–1-es döntetlennel zárult a találkozó. Finnország – Magyarország 1-1 (0-0) Freedom Cup, Lviv Magyarország: Hargas Annamária – Ganczer Hajnalka, Csepregi Gabriella, Varga Adél, Krascsenics Csilla Csere: Nagy Tünde, Tóth Nóra, André Antónia, Horváth Viktória, Urbán Anett, Üveges Katalin, Szalkai Kitti Edző: Dombó János Góllövők: Perala 28' illetve Ganczer Hajnaka 34’ Dombó János BHa azt nézem, hogy rövid időn belül két mérkőzést játszottunk, és ma egy jó formában lévő és kipihent finn csapattal mérkőztünk meg, ráadásul a két centerünk nélkül, azt mondhatom, hogy félig tele van a pohár. Az is ezt támasztja alá, hogy hátrányból felálltunk, helyzeteink volt, sőt büntetőt hibáztunk. Ez utóbbi leginkább már a fáradtságnak tudható be. Az első félidőben biztonsági játékot játszottunk, fel akartuk mérni a finnek erejét és tartalékolnunk kellett az energiánkkal. A második játékrészben kezdtük átvenni az irányítást. Ekkor egy végtelen szerencsétlen gólt kaptunk, hiába védett ma kiválóan a kapusunk, Hargas Annamária. A második félidő felétől egészpályás letámadásokkal próbálkoztunk, igyekeztünk megzavarni az ellenfelünket, labdát szerezni és belőni a győzelmet érő gólt. Ez sajnos nem jött össze a nagyon kemények játszó a finnek ellen, de pozitívum, hogy mérkőzésen belül tudtunk taktikát váltani, ami korábban nem sikerült – fogalmazott Dombó János szövetségi edző a lefújást követően. Hogy a szerdai helyosztó mérkőzésen melyik válogatottal nézünk szembe, az a torna holnapi találkozóinak eredményétől függ.

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15