Döntetlen a Cső - TF összecsapáson
2015.03.06 | 09:25
Döntetlen a Cső - TF összecsapáson CSŐ-MONTAGE BFC-ÚJBUDA – TFSE 5 – 5 (1-2) A pénteki játéknap legérdekesebb meccsét rendezték Újbudán. Az NBI-es szünetet kihasználva többen is visszajátszottak a hazaiaknál az első csapatból, így több válogatott játékossal erősödött a Cső. A kérdés az volt, ez mire lesz elég. Nagy iramban kezdődött a találkozó, egymásnak estek a felek, amiből a hazaiak jöttek ki jobban, ők szerezték meg a vezetést. A Monti a félidő közepén egalizált, de szünetig újra megszerezték a vezetést az egyetemisták. Térfélcsere után kissé alábbhagyott az iram, inkább egymás hibáiból éltek a csapatok, és felváltva estek a gólok, így nehéz volt megjósolni melyik fél jöhet ki győztesen a végén. A hajrában mind a két félnek több lehetősége akadt begyűjteni a három pontot, de a kapusok a helyükön voltak, így maradt az igazságos döntetlen. KORMÁNYŐR SE – ASTERIX SC 3 – 1 (2-0) A hazaiak remekül kezdték a találkozót, igyekeztek gyorsan eldönteni a mérkőzést, és mint később kiderült, ez sikerült is. 10 perc alatt már kétgólos előnyben volt a Kormányőr, de az igazi fordulópont a 16. percben jött el, amikor Légrády Attilát, az érdiek legjobbját kiállította a játékvezető, miután a center ziccerben buktatta ellenfelét. Ezt követően a vendégeknek még kevesebb lehetőségük volt a pontszerzésre. A második félidőben a Kormányőr egy harmadik góllal eldöntötte a találkozót. Az Asterix az öt a négyes játékból még szépített ugyan, de a hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot. GÖCSEJ SPORT KLUB - DREAM TEAM FUTSAL 11 – 4 (7-2) A hazaiak a rangadó sorozat után könnyebb meccsre számíthattak, hiszen a sereghajtót fogadták. A mérkőzés három perc alatt eldőlt, mivel ekkor már 3-0 volt az eredményjelzőn. A folytatásban már csak a gólarány volt a kérdés. A Göcsej a meccs után duplán örülhetett, mivel a legfőbb riválisuk a BME kikapott, így már négy pont az előnyük a tabellán. FEHÉRVÁR-FUTSAL - BARÁTI FUTSAL CLUB 2 – 6 (1-3) Szoros első félidőt hozott a mérkőzés, ahol a vendégek vezettek, majd egy kiállítást kihasználva szünetig megduplázták előnyüket. A fordulás után is ők domináltak, és ahogy telt az idő, úgy őrölték fel ellenfelüket. A hazaiak nehezen bírták fejben a vereséget, amit jelez, hogy három piros lapot is kaptak. A vendégek ezzel a sikerrel tartják a lépést a Fradival és hozzájuk hasonlóan feljöttek egy pontra a BME-re. AC VILLÁM-GEOBUSZ.HU - TÖRÖKBÁLINTI FSE 7 – 4 (3-4) Az első félidőben a vendégek vezettek, ami papírformának volt mondható, de a hazaiak feltámadtak a második félidőre és remek védekezéssel és kapusteljesítménnyel megfordították a találkozót és némi meglepetésre otthon tartották a három pontot. ELTE-BEAC - SFC SE 10 – 1 (5-0) Az egyetemisták számítottak a toronymagas esélyesnek és nem is kellett csalódniuk. Könnyedén vezettek a félidőben 5 góllal, majd a folytatásban sem álltak le, így végül egy sima tízest gurítottak.