Dobogóra ugrott az ELTE; nagy port kavaró meccs Nagykanizsán
2021.04.28 | 12:37

Az NB II Nyugati csoportjában az UTE legyőzte a Haladás II-t a felsőházi rangadón. A TF simán nyert és az ELTE is győzött, ezzel a dobogóra ugrott! Az alsóházban a rangadóból sima Nagykanizsa-siker lett, miután a játékvezetők nem engedték pályára lépni a BAK fiataljait. A Tihany magára talált, ezt a PEAC bánta.

FELSŐHÁZ

A felsőházat három-három vereséggel kezdő ELTE és Szigetszentmiklós összecsapásán szoros meccsre számíthattunk, és a szünetig így is alakult, 1-1 volt az állás. A második félidőben azonban hengereltek a hazaiak, és a mesterhármasig jutó Dauner Kristóf vezérletével hét gólt vágtak, ezzel sima győzelmet arattak, és a harmadik helyre ugrottak.

A rájátszást meglepően jól kezdő REAC-nak a TF már nagy falat volt, a bajnokaspiráns 12-1-re nyert Csömörön. A vendégeknek így már tízpontos az előnyük féltávnál, azaz akár két-három héten belül biztossá válhat a bajnoki címük.

A forduló rangadója lett volna az UTE-Haladás II, ám a vendégek igencsak tartalékosan utaztak Budapestre, így a lilák simán, 8-2-re nyertek. Az UTE ezzel bebiztosította a második helyét, míg a kis Hali bár az alapszakaszban kétszer is legyőzte a TF-et, most már jelentős hátrányban van mögötte.

ALSÓHÁZ

A forduló legnagyobb port kavaró meccse a Nagykanizsa-BAK volt. A játékvezető nem engedte pályára lépni a vendégek kettős játékengedéllyel rendelkező játékosait. A bíró az U20-asoknál használt papírt is kérte, ezt a vendégek nehezményezték, mivel korábban egyetlen játékvezető sem igényelte. A vitát követően feszült volt a hangulat, és a vendégek közül még két játékost kiállítottak, így még a cserekapust is pályára kellett küldeni, hogy le lehessen játszani a meccset. A hazaiak sima, 11-3-as sikert arattak, de nagyon sportszerűen még a honlapjukon sem számoltak be a mérkőzésről, együttérzésüket kifejezve a játékvezetői tevékenységről, valamint megemelték a kalapukat a vendégek előtt, hogy még ilyen körülmények között is lejátszották a meccset.

A forduló másik mérkőzésén a Tihany megszerezte első rájátszásbeli győzelmét, ezzel az első helyen álló Nagykanizsa nyomába eredt. A PEAC viszont már a negyedik vereségét is elszenvedte az alsóházban, a pótolt meccsek után könnyen kiesőhelyre kerülhet.

Az Érd-Hidegkút meccset elhalasztották.

FÉRFI FUTSAL NB II, NYUGATI CSOPORT, 5. FORDULÓ
FELSŐHÁZ
ELTE – Szigetszentmiklós 8-3
(Dauner 3, Soltész 2, Boros, Kuti (öngól), Kinics, ill. Kuti, Reznek, Kovács)
REAC – TF 1-12 (Kaszala, ill. Kulik, Lipl 3, Dudás 2, Szentjóby 2, Andorka, Fritz, Fehér D., Kocsi)
UTE – Haladás II 8-2 (Szűcs, Czerman 3, Huszty 2, Hujber, Genczler, ill. Knizs, Horváth)