DÉLI FUTSAL-Rába ETO 1-13
2015.11.30 | 13:08
DÉLI FUTSAL-Rába ETO 1-13  Lemásolta a Rába ETO az őszi teljesítményét a Déli Futsal ellen, de most a Vasas otthonában. Tizenkét góllal nyertek ismét, de ez köszönhető a hazai hálóőrnek Kovács Áronnak is, aki főleg az első félidőben többször is kiválóan védett. A győri gólpárbajt Drahovsky nyerte triplájával, majd Alex, Juanra és a szárnyait bontogató ifjú Jakatics Ádám duplázott. A fiatalok közül a végig remekül védő Alasztics Marcell és Sáhó Kristóf is betalált. Az első félidőben még Harnisch félfordulatból szerzett gólt, valamint a mérkőzés hajrájában a négy asszisztot adó Amrani is betalált.  Az ETO hamar megszerezte a vezetést Alex révén, majd a Vasas hősiesen megakadályozta az újabb győri gólokat a félidő derekáig. Ezután azonban a Győr magasabb sebességre kapcsolt és könnyed játékkal öt gólos győri vezetéssel fordultak a csapatok. A szünet után három gólt szerzett hat perc alatt az ETO, ekkor jött Bita Mátyás révén a Vasas becsületgólja. Bita harciasságát és kitartását dicséri a találat, ami Alaszticsot érintve hullott a hálóba.  A hazai csapat megpróbálta vészkapus játékkal kozmetikázni az eredményt, de hiába, Jakatics majd a győri kapus Alasztics is saját kapujából ívelt az üresen tátongó Déli kapujába. Alasztics gólja mellett többször is bravúrral mentett a végig becsületesen küzdő hazai támadók legnagyobb bánatára. Az ETO újabb három találattal a hajrában, végül 13-1-re nyert: a négy gólpaszt adó Amrani lopta el Kovács Árontól a labdát a felezővonalnál a 38. percben, majd begyalogolt az üres kapuba a labdával. Majd Jakatics Juanra szögletét értékesítette, végül Sáhó K. szerezte a 13. gólt az utolsó percben. A Rába ETO könnyed és látványos játékkal végül magabiztos győzelemmel őrzi biztos helyét  tabella élén. A fiatalok beépítése egyre sikeresebb, a Vasas elleni góljaik pont erről árulkodnak. DÉLI FUTSAL-Rába ETO 1-13 (0-5) Déli: Kovács Á.- Faragó L, Takács M., Apatini M., Szente T. Csere: Gál J., Dobos D., Belinszky T., Bita M., Jándék s., Zalatnai D., Lak I., Csendes P. Vezetőedző: Csernai Gábor László ETO: Alasztics M. – Amrani, Juanra, Seidler, Alex Csere: Lódi T., Dróth Z., Harnisch Á., Drahovsky, Sáhó K., Jakatics Á., Farkas B., Matkovics G., Tóth Gy. Vezetőedző:: Jordi Illa Solé Gólszerzők: Bita M., illetve Alex 2, Drahovsky 3, Harnisch, Juanra 2, Jakatics 2, Alasztics, Amrani, Sáhó Sárgalap: Alex  - forrás: eto.hu -